×


תפריט נגישות

אדריכל

כל מה שצריך לדעת על מציאת אדריכל מתאים

 

ברוכים הבאים לאתר בעלי מקצוע שירות 10, כאן ניתן לקרוא המלצות, לקבל ייעוץ מקצועי והצעות מחיר בקליק לשירותי עבודות אדריכל - וכל זה ללא עלות וללא התחייבות!


ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר חברת אדריכלות טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם חברות אדריכלות טובות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות מגולשים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 אדריכלים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

אדריכלות - לבנות עולם

מהי אדריכלות? מה עושה אדריכל? איזה סוגי אדריכלים קיימים?

האדריכלות היא אמנות הבנייה כך שהיא משלבת בין הנדסת בניין ואמנות ועוסקת בתכנון החלל, עיצובו, עיצוב סביבתו ופיקוח על תהליך העיצוב. מכאן ניתן להבין כי כדי האדריכל צריך להיות אדם שניחן ביכולת טכנית ומתמטית גבוהה, תפיסה מרחבית ויצירתיות.

 

קיימים שלושה סוגים של אדריכלים:

*אדריכלי מבנים כמו למשל- אדריכל דירות מגורים, אדריכל מבני תעשיה, אדריכל מבני מגורים, אדריכל מבני ציבור וכו'- התפקיד של אדריכלי המבנים הוא לתכנן את המבנים.

*הסוג השני של האדריכלים הוא אדריכלים מעצבי פנים- אדריכלים אלו עוסקים בעיצוב הפנים של המבנים- האדריכלים יכולים לעסוק בתחומים: עיצוב פנים מודרני, עיצוב פנים כפרי, עיצוב גלריות, הוספת פריטי אומנות, בחירת ריהוט וכו'.

*הסוג השלישי של האדריכלים הינו אדריכלים מעצבי נוף ותכנון ערים- אדריכלים אלו עוסקים בתכנון הגינות, מרכזי התעשייה, שטחי פנאי בעיר וכו' שנמצאים בעיר- האדריכלים צריכים להיות בעלי מודעות סביבתית. ניתן למצוא ביניהם אדריכלית בתים, אדריכל לבתי יוקרה וכו'.

 

מה זה ארכיטקטורה? והאם יש הבדל בין עבודת אדריכל לעבודת ארכיטקט?

ארכיטקט ואדריכל הינם מקצועות זהים כך שרק השם מבדיל ביניהם- המילה אדריכל מגיעה מהשפה השמית והפירוש שלה הוא רב- בנאי והמילה ארכיטקט מגיעה מהיוונית ופירושה מאסטר בנייה, מכיוון ששני המקצועות זהים- הארכיטקטורה זהה לאדריכלות וגם היא עוסקת באומנות הבנייה ואין הבדל בין העבודות.

 

מה עושה אדריכל ומה תחומי האחריות שלו?

מכיוון שמדובר על עבודה מורכבת שדורשת ידע נרחב חייב האדריכל לרכוש השכלה במוסד לימודים מוכר- הלימודים כוללים תחומים רבים, ביניהם: שרטוטים טכניים, פיזיקה, לימודי מחשבים ועוד.

 

עבודתו של האדריכל כוללת שלבים רבים:

*בשלב הראשון מתכנן האדריכל את המקום, לשם כך עליו להגיע לשטח עם בעלי מקצוע נוספים ולקבוע מהן המטרות של התהליך.

*בשלב השני מתרגם האדריכל את הצרכים של הלקוח ומבצע שרטוטים בסיסיים- עם סיומם ניתן לראות דגם מפורט של המבנה העתידי.

*לאחר שהלקוח מאשר את התכנית מגיע השלב השלישי- בשלב זה מבצע האדריכל בדיקת שטח שלעיתים כוללת בדיקת קרקע- לאחר מכן הוא מכין את העיצוב, מסמן את הקירות, הגבהים, מיקומי הפתחים, בוחר את החומרים ועוד.

*בשלב הרביעי מכין האדריכל את המסמכים השונים אשר כוללים שרטוטים מפורטים לרבות הפרטים שצריכים להיבדק על ידי הקבלן. תכנית אדריכל תכלול אגרות בנייה, היתר בניה, הכנת כתב כמויות (עלות השלד, הטיח, החשמל, התאורה, הריסת מבנה, בנייה, איטום, גינון וכו').

*בשלב החמישי מעביר האדריכל את המסמכים של הבנייה ומספק ליווי בשלב הצעות המחיר. כמו כן, עונה האדריכל על השאלות של הקבלן ומסייע ללקוח לבחור את הקבלן המתאים ביותר ולערוך עמו משא ומתן בנוגע למחיר.

*השלב השישי הוא השלב האחרון- מדובר על השלב המעשי- בשלב זה מבצע האדריכל שרטוטים נוספים ומסביר לקבלן כיצד לבנות את המבנה באופן האיכותי ביותר.

 

מה ההבדל בין עיצוב פנים לתכנון אדריכלי?

למרות שמעצב הפנים והאדריכל מתכננים את החללים במבנים מדובר על מקצועות שונים- האדריכל יכול לשפץ את הבית ולבצע את כל השלבים שכלולים בשיפוץ המבנה ובביטחונו, בין הפעולות השונות יכול האדריכל להיות אחראי על שבירת קירות, תכנון מערכות אינסטלציה וחשמל וכו' ומעצב הפנים יעסוק בעיצוב של החללים הפנימיים ויתמקד באסתטיקה והתאמת העיצוב לצרכים של הלקוח- בחירת הצבעים, הריהוט, התאורה וכו'. מעבר לזאת, כדי להיות מעצב פנים יש לעבור קורס כאשר האדריכל צריך להחזיק בתואר באדריכלות.

 

אדריכלות ירוקה

אדריכלות ירוקה הינה בנייה ירוקה, בנייה זו הינה אקולוגית יותר ומטרתה לשמור על איכות הסביבה ולצור מבנים שעשויים מחומרים אקולוגיים, חזקים, נקיים יחסית, מבודדים ,מתאימים לסביבה וכו'. כמו כן, מתמקדת הבנייה הירוקה בצריכת החשמל ומשתדלת להשתמש במשאבים טבעיים, כגון: אור שמש, רוח ועוד. חשוב לציין כי גם הבנייה הירוקה פוגעת בסביבה אך ברמה נמוכה יותר.

 

מה היתרונות והחסרונות של אדריכל מעצב פנים על פני נטו מעצב פנים?

כפי שהסברנו- אדריכל שהוא מעצב פנים הוא אדריכל שהוכשר בתחום אדריכלות ועיצוב פנים- כך שנוסף על השכלתו באדריכלות הוא יכול לעסוק גם בעיצוב הבית. היתרון של אדריכל מעצב פנים על פני מעצב פנים הוא שהוא יכול לספק ללקוחותיו שני שירותים- גם לבצע את התוכניות האדריכליות וגם לסייע ללקוחות לעצב את הבית, השילוב בין שני השירותים יכול לסייע ללקוחות לחסוך זמן, לחסוך כסף ולחסוך בהסברים נוספים בנוגע לעיצוב הבית. החיסרון של אדריכל מעצב פנים הוא שהוא לא יהיה מנוסה כמו בעל מקצוע שעוסק רק בעיצוב פנים- מכאן שהיתרון של מעצב הפנים הוא שהוא עבר הכשרה מקיפה בעיצוב וצבר ניסיון נרחב בעיצוב בתים שונים. חסרונו של מעצב הפנים הוא שהוא מתמקצע רק בעיצוב פנים ולא עבר הכשרה באדריכלות.

 

מהנדס בניה יחד עם ארכיטקט - חשיבות העבודה המשותפת

כל פרויקט מערב מגוון בעלי מקצוע ושיתוף הפעולה ביניהם הינו חשוב ביותר, בין בעלי המקצוע השונים חייבים האדריכל ומהנדס הבניין לשתף פעולה שכן עליהם לקבל החלטות רבות שקשורות זו לזו. האדריכל- יתכנן את המרחב, יעבוד עם היועצים, יקבל אישורים מהרשות, יעביר למהנדס את התוכניות, יפקח וכו' והמהנדס יהיה אחראי על היציבות של המבנה, יספק חתימות, חישובים, יתכנן את הקונסטרוקציה, יפקח וכו'. נוסף על כך, צריכים האדריכל והמהנדס להציג פתרונות הנדסיים, להחליט על סוג הבנייה, לתמחר את הפרויקט בלי לחרוג מהתקציב של הלקוח ולשלוח את התוכניות אל מנהל העבודה. כדי להגיע להצלחה חייבים בעלי המקצוע לתקשר זה עם זה ולתקשר עם הלקוח בצורה טובה ולזרז את התהליכים מול הרשויות.

 

מחפשים אדריכל? איך לחפש ולמצוא את האדריכל המתאים?

אם אתם מעוניינים למצוא אדריכל מומלץ עבורכם לפנות אל מכרים, חברים או קרובי משפחה ולבקש מהם להמליץ לכם על אדריכל מומחה לבתים פרטיים, אדריכל מנוסה בתהליך בניית וילה וכו'. רצוי לקבל כמה המלצות כדי להצליב מידע או כדי להימנע מפנייה אל אדריכלים שאינם מקצועיים. כמו כן, תוכלו לבקש חוות דעת על מעצבי פנים מומלצים- מעצבת פנים מקצועית או מעצב פנים איכותי יוכלו לסייע בהמשך התהליך.

אינפורמציה נוספת ניתן לקבל גם דרך אתרי אינטרנט וגלישה בפורומים שעוסקים בתחום. במידה ותחליטו לגלוש באתרים תוכלו להקליד את המשפטים: "אדריכל מומלץ", "אדריכלים המלצות", "משרד אדריכלים מומלץ" או "אדריכלים מובילים" בשורת החיפוש ולמצוא מגוון אתרים רלוונטיים. כאשר תגלשו באתרים הקפידו לבדוק האם מדובר על אדריכל מקצועי ובעל ניסיון אשר עוסק בתחום הדרוש לכם (תוכלו למצוא אדריכל מבני ציבור, 

אדריכל מבני מגורים, אדריכל בינוי ערים, אדריכל עיצוב משרדים וכו'). כמו כן, יש לבדוק האם האדריכל מחזיק ברישיונות הדרושים והאם הוא עוסק גם בעיצוב- כלומר משלב בין אדריכלות ועיצוב פנים (אדריכל פנים). במידה ותחליטו לגלוש בפורומים שעוסקים בתחום תוכלו להקליד את המילים: "אדריכלית פורום", "אדריכל מקצועי פורומים", " אדריכלים ומעצבי פנים פורומים" וכו' בשורת החיפוש ולמצוא פורומים מתאימים. גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על אדריכלים, מעצבי פנים או שילוב בין שני המקצועות ולסייע לכם למצוא אדריכלים בצפון, אדריכלים במרכז, אדריכלים בדרום, אדריכלים שעוסקים בתחום עיצוב חנויות, עיצוב בית פרטי, עיצוב דירות, אדריכלים מנוסים בתחום מיתוג אדריכלי שדרוש בעיקר עבור חברות ועסקים ועוד.

 

אילו פרטים נוספים חשוב לבדוק?

מעבר לניסיון, להתמחות ולרישיון יש לבדוק את תיק העבודות של האדריכל- לא משנה אם מדובר על אדריכל בתים, אדריכל נוף וכו' יש לבקש ממנו להציג עבודות אדריכלות שונות ולצפות בהן גם במציאות וגם על גבי הנייר. כמו כן, יש לבדוק עם אילו בעלי מקצוע האדריכל עובד- במידה והאדריכל מקצועי ואיכותי הוא יעבוד עם בעלי מקצוע מנוסים וידע כיצד לבחור בקבלן השיפוצים המתאים, לאיזה פקיד לפנות כדי לזרז תהליכים וכו'. נוסף על כך, יש לבחור באדריכל שגובה מחיר שמתאים לתקציב שלכם. מומלץ לערוך השוואת מחירים ולבדוק מהם מחירי השוק על ידי הקלדת המשפטים: "כמה עולה שירותי אדריכל?", "עלות אדריכל", "אדריכלים השוואת מחירים", "מחירון אדריכלים" וכו' בשורת החיפוש. רצוי שלא לפנות אל האדריכל הזול ביותר משום שהוא עלול להיות חסר ניסיון.

פרט נוסף בו יש להתחשב הוא האם מדובר על אדריכל שעובד במשרד או אדריכל עצמאי - פרט זה עשוי להשפיע על הזמינות של האדריכל ועל יחסו האישי- מה שמוביל אותנו אל נושא לא פחות חשוב שהוא הכימיה. ליווי אדריכל לבניית בית, דירה וכו' הינו תהליך ממושך שדורש הבנה מלאה לכן חשוב לבחור באדריכל שניתן לתקשר איתו ולעבוד בצורה יעילה ונעימה.

לאחר שתערכו את כל הבדיקות הדרושות תוכלו לבחור באדריכל המתאים לכם ולהתחיל את הפרויקט.

 

כמה עולה שירותי אדריכל?

שעת עבודת אדריכל  
   
שעת עבודת אדריכל -  120-280 ש"ח
   
שעת עבודה של אדריכל מומחה -   250-400 ש"ח
   
שעת פיקוח עבודה על עבודות אדריכל   120-320 ש"ח
   
שעת ייעוץ אדריכלי בזמני תכנון או טרום ביצוע -  200-500 ש"ח
   
מתן חוות דעת נוספת של אדריכל -  800-1,600 ש"ח
   

מחירי תכנון אדריכלי  
   
הכנת תוכנית אדריכלית -   4,000-8,500 ש"ח
   
תכנון מבני מגורים - 2.5%-3.8% מעלות הפרויקט
   
תכנון וילות / צמודי קרקעי - 4.2%-7.6% מעלות הפרויקט
   
תכנון מבני ציבור - 3.5%-4.8% מעלות הפרויקט
   
תכנון מבני תעשייה - 3.2%-4.8% מעלות הפרויקט
   
הדמיית תכנית אדריכלית - 2,000-5,500 ש"ח
   
תכנית אדריכלית למדרגות - 800-1,200 ש"ח
   
תכנית אדריכלית לתקשורת וחשמל -  800-1,200 ש"ח
   
תכנית אינסטלציה אדריכלית - 800-1,200 ש"ח
   
תכנית אדריכלית לתאורה ומיזוג אוויר - 800-1,200 ש"ח
   
תכנית אדריכלית לחלונות ודלתות - 2,500-3,000 ש"ח
   

עלויות אדריכלות נוף  
   
שעת עבודה של אדריכל נוף - 250-500 ש"ח
   
תכנון פרויקט מלא של אדריכל נוף - 3.5%-7% מעלות הפרויקט
   
תכנון פרויקט בבית פרטי של אדריכל נוף - 1,000-2,000 ש"ח
   
מתן חוות דעת של אדריכל נוף - 700-1,500 ש"ח

ט.ל.ח