×


תפריט נגישות

בדיקת אקוסטיקה

מחפשים שירותי בדיקת אקוסטיקה?

 

שירות בדיקת אקוסטיקה

 

ברוכים הבאים לאתר בעלי מקצוע שירות 10, כאן ניתן לקרוא המלצות, לקבל ייעוץ מקצועי והצעות מחיר בקליק לבדיקת אקוסטיקה - וכל זה ללא עלות וללא התחייבות!

 

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!
 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר חברת בדק בית טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם חברות בדק בית איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות מגולשים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 חברות בדק בית יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

 

בדיקת אקוסטיקה בדק בית

 

חברת בדק בית מציעה סל שירותים רחב ומקיף הכולל בין היתר בדיקת אקוסטיקה.

את הבדיקה מבצעים באמצעות מכשיר מתקדם למדידת רעש על מנת לבדוק את הבידוד בדירה בהתאם לדרישות התקן הישראלי ת"י 1034 משנת 1998 (חלק 4).

ישראלים רבים מתלוננים על סבל בגלל רעשים מחוץ לבית או בגלל רעש בלתי נסבל מקיר משותף.

הסבל הוא רב ופוגע באיכות החיים ועלול להביא לירידה בערך הנכס. לכן, אם בכוונתכם לרכוש דירה חדשה מקבלן או דירה משומשת חשוב להקפיד על בדיקות רעש ואקוסטיקה וכך תימנעו מסבל רב או מהשקעה כספית גבוהה במציאת פתרונות לטיפול בבעיות רעש.

 

מדידת רעשים

 

חברת בדק בית מציעה בדיקת אקוסטיקה בדירה חדשה או ישנה ובדיקות בכל סוגי המבנים, לרבות מבנים תעשייתיים ומוסדות ציבוריים.

החברה שולחת בודק רעש מומחה מטעמה ויש חברות הפועלות בשיתוף פעולה עם חברות לבדיקת רעשים ובעיות אקוסטיקה המתמחות בנושא זה.

במהלך הבדיקה מבצעים מדידת רעשים במד רעש המאושר על ידי המשרד להגנת הסביבה. לרוב, במהלך הבדיקה המקצועית מציבים מחולל רעש העומד בתקן 140 iso ובאמצעות המכשור למדידת הרעש המוצב בקומה מתחת מבצעים ניטור ומדידת רעשים.

בנוסף, ניתן להציב מכשירי מדידת רעש נוספים באותה הקומה, במיוחד כאשר יש בדירה שטיח מקיר לקיר, אריחי שיש או קרמיקה או רצפת בטון.

חשוב לדעת כי יש לבצע מדידת רעשים רק על ידי חברה מקצועית ומנוסה המכירה את התקן הישראלי ת"י 1035 חלק 7 והתקן הישראלי ת"י 1004-1 לבידוד אקוסטי בבתי מגורים.

אגב, יש מגוון מכשירים ליצירת רעש אותו מודדים, ביניהם רמקול המייצר רעש לבן ייחודי בעוצמת 120 dbA וכך ניתן למדוד את האקוסטיקה באמצעות הצבת מיקרופונים בחדר בו מוצב המשכיר, בחדרים סמוכים ובדירה הסמוכה.

 

בדיקת אקוסטיקה לבידוד אקוסטי

 

 איכות הבנייה בארץ גורמת לא פעם לדיירים לסבול מבעיות אקוסטיקה בדירתם, מרעשי חוץ ומדירות השכנים.

בבדיקת אקוסטיקה לבידוד אקוסטי מודדים את הרעש הנישא באוויר בהשוואה לתקני האקוסטיקה בארץ.

כאמור, ישראלים רבים מתלוננים וסובלים מבעיות רעש בביתם בגלל בידוד לקוי, עקב ליקויי בנייה ושימוש בחומרי בנייה שאינם עומדים בתקנים.

באמצעות הבדיקה ניתן להכין דוח מדידה לבדיקת רעש אשר מאפשר לרכוש דירה חדשה לתבוע פיצויים מהקבלן המבצע או לדרוש תיקון מקצועי ומציאת פתרון על מנת ליהנות מבידוד אקוסטי איכותי, לבודד רעשים מפריעים משכנים הגרים בדירה עליונה או סמוכה ללקוח וכך ניתן לשפר את איכות החיים.

לכן, אם אתם סובלים מבעיות רעש ואקוסטיקה חשוב לפנות לחברת בדק בית מקצועית שתגיע לבצע מדידות רעש באמצעות מכשיר מאושר על ידי המשרד להגנת הסביבה ובהתאם לממצאי הבדיקה תוכלו לדרוש תיקון ליקויי הבנייה, פיצויים או במידה והנכם עומדים לרכוש נכס תוכלו לקבל החלטה נכונה ונבונה טרם קניית הדירה היקרה.

 

פתרונות אקוסטיים נגד רעש

 

אם אתם שומעים את הטלוויזיה של השכנים מהדירה הסמוכה או במידה ואתם יכולים לשמוע את שיחתם הרי יש חשש ליקויי בנייה ולבידוד אקוסטי לקוי.

סביר להניח כי הקבלן לא ביצע את מלאכתו כראוי וניסה לקצץ בעלויות ולכן לא השקיע באמצעים לבידוד הרעש בקירות וברצפות המפרידות בין הדירות.

לרוב, נהוג לבודד את הרעשים באמצעות חומרי בנייה קשיחים בעלי צפיפות גבוהה כגון בטון ובלוקים אך כאשר מנסים לחסוך בעלויות או הקבלן המבצע אינו מקצועי הרי צפיפות החומר אינה מספיקה לבודד רעשים.

חשוב לדעת כי ברכישת דירה חדשה, לרבות בבנייה הירוקה הפופולארית כיום, חייב הקבלן לעמוד בתקנים וסטנדרטים גבוהים יותר של בנייה. כאשר מקבלים את המפתח ומגלים כי הבידוד לקוי יש לקרוא לחברת בדק בית או לחברות המתמחות בבדיקת רעשים ובדיקת אקוסטיקה לבידוד אקוסטי על מנת להכין דוח ולתבוע מהקבלן לבצע תיקון או לשלם פיצויים.

גם אחרי השלמת הבנייה ניתן לשפר את הבידוד כך שיעמוד בתקנים הנדרשים ולחברות בדק הבית יש מגוון פתרונות אקוסטיים נגד רעש. לרוב, נהוג להוסיף אלמנטים העשויים מחומרים סופחי רעש וניתן למנוע רעשים גם באמצעות הוספת אלמנטים אקוסטיים שתפקידם לחסום רעשים.

יש פתרונות המיועדים לספיגת רעשי הנישאים באוויר כמו קולות של שכנים, רעש הטלוויזיה מדירה סמוכה, ספיגת רעשי מוסיקה וכד', ויש פתרונות המיועדים לספיגת רעשים הולמים כמו גרירת רהיטים בדירה מעליכם, רעש של צעדים ורעשים של חפצים נופלים מהדירה של השכנים למעלה.

כדאי לדעת כי יש שוק מגוון פתרונות אקוסטיים נגד רעש וניתן להוסיף אלמנטים כמו וילונות סופגי רעש, בדים סופגי רעש, דלתות וחלונות אקוסטיים, התקנת קירות אקוסטיים והרמת האריחים והוספת חומר מבודד רעשים איכותי.

כמו כן, ניתן להוסיף מחיצות אקוסטיות, לאטום פתחים דרכם הרעש נישא ועובר לדירתכם, להוסיף בולמי רעשים בסמוך למוקדי הרעש והוספת חומרים קפיציים בעלי יכולת בידוד גבוהה- פתרון איכותי ומתקדם למניעת רעשים הנובעים מהדיר מעליכם. פתרון נוסף ומקובל הוא לתקין רצפה צפה וכך נוצרת שכבת בידוד יעילה המפחיתה משמעותית את הרעשים.

בשוק ניתן למצוא מגוון ספוגים בעובי שונה ובאיכות שונה של ספיגת רעשים. את הספוגים המיוחדים ניתן לצבוע בכל צבע ולכן פעמים רבות נעזרים בדרך זו להפחית רעשים מדירות סמוכות ולשפר את בעיית ההדהוד בחלל הבית.

כמו כן, ניתן להתקין בידודית על חלונות הבית על מנת להפחית רעשים המגיעים משכנים ורעשי סביבתיים כמו רעש מכוניות מהרחוב ורעשים נוספים.

 

שיפור באיכות החיים

 

מפגעי רעש פוגמים באיכות חיינו ולכן חשוב להזמין חברות לבדיקת רעשים ובעיות אקוסטיקה על מנת לבצע מיפוי רעשים מקצועי וליהנות מפתרונות מתקדמים ויעילים להפחתת הרעש בדירה.

אם רכשתם דירה חדשה ואתם סובלים מרעש מהשכנים עליכם לדעת כי הקבלן מחויב לתקן את המפגע ולכן יש להזמין חברת בדק בית המבצעת בדיקות ומיפוי רעשים ותכין עבורכם דוח מפורט הכולל ממצאי הבדיקות בהשוואה לתקנים ופתרונות אפשריים.

בדיקת אקוסטיקה בדירה חדשה חשובה עוד לפני כניסתכם למגורים על מנת לבצע את התיקונים בהקדם ולא כאשר אתם גרים בדירה ותיאלצו לסבול מעבודות שיפוץ ברחבי הבית.

לסיכום, חשוב להזמין חברת בדק בית המתמחה גם בבדיקות אקוסטיקה ומדידת רעשים לפני רכישת דירה חדשה או יד שנייה.

יש מגוון פתרונות בשוק אך במידה ורכשתם דירה חדשה מקבלן תוכלו לפעול כחוק ולדרוש תיקון הליקויים או פיצוי כספי.

אל תוותרו על איכות החיים שלכם ופנו לחברת בדק בית מקצועית שתייעץ לכם בנושא החשוב.

 

כמה עולה בדיקת אקוסטיקה?

 

בדיקות בידוד אקוסטי : 6,000-8,000 ש"ח

בדיקת רעש : 150-300 ש"ח

ט.ל.ח