×


תפריט נגישות

בדיקת קרינה וגז ראדון

מחפשים שירותי בדיקת קרינה וגז ראדון?

 

מדריך בדיקת קרינה וגז ראדון

 

ברוכים הבאים לאתר בעלי מקצוע שירות 10, כאן ניתן לקרוא המלצות, לקבל ייעוץ מקצועי והצעות מחיר בקליק לבדיקת קרינה וגז ראדון - וכל זה ללא עלות וללא התחייבות!

 

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!
 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר חברת בדק בית טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם חברות בדק בית איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות מגולשים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 חברות בדק בית יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

 

מדריך לבדיקת קרינה וגז ראדון

 

מה זה גז ראדון, מתי יש פליטת קרינה?

בעקבות המודעות ההולכת וגוברת של הציבור הישראלי לסכנות החשיפה לקרינה ולרמת גז ראדון גבוהה חשוב לדעת כי ניתן לבצע מדידות קרינה מייננת ולא מייננת על ידי חברות המתמחות בנושא.

חשוב לפנות רק לחברות מקצועיות הפועלות בהיתר המשרד להגנת הסביבה.

חברות אלו מציעות צוות מקצועי ומנוסה, מכשור מתקדם כמו מכשירי מדידת קרינה מרשת החשמל, בדיקת קרינה סלולרית, בדיקת גז ראדון, בדיקת ומדידת רעש ובדיקות נוספות, ביניהן מדידת זיהום אוויר.

חשוב לדעת כי מדידת קרינה נדרשת כל מנת לקבל היתר אכלוס במבנה (טופס 4) ובעקבות ההחלטה של רשויות מקומיות וערים בארץ לעבור לבניה ירוקה בשטחן על הקבלן המבצע להוכיח בדיקות שונות כמו מדידת זיהום אוויר, בדיקות קרינה ממתקני חשמל בסביבת המגורים ועוד מגוון בדיקות על מנת לקבל אישור לבניה ירוקה וכך הוא יכול לשווק את הפרויקט.

 

בדיקת קרינה מרשת החשמל

 

המשרד להגנת הסביבה אימץ בשנים האחרונות את סף החשיפה לקרינה אלקטרומגנטית עליו ממליץ ארגון הבראות העולמי (WHO) והמחוקק הישראלי הוציא חוקים חדשים בתחום עם מדדים בהם יש לעמוד.

אנו חשופים למקורות רבים של קרינה אלקטרומגנטית, ביניהם קרינה הנפלטת מרשת החשמל- לרבות קווי מתח גבוה, ארונות חשמל, שנאים, חימום תת רצפתי ומכשירי חשמל נוספים.

חשוב לבדוק את הקרינה בסביבת המגורים ובמידת הצורך להתקין מיגון מפני קרינה אלקטרומגנטית מכיוון שמחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות מגלים כי חשיפה ארוכה וממושכת למוקדי קרינה ממתקני חשמל ובהם קווי מתח גבוה, ארונות חשמל ושנאים מגבירה את הסיכון למחלות קשות ולסרטן בקרב ילדים ומבוגרים.

 

מי מבצע בדיקות קרינה?

 

בדיקת קרינה לעסקים ומוסדות וללקוחות פרטים ניתן להזמין מחברות בדק בית מקצועיות ומחברות נוספות המתמחות בנושא.

לרוב, חברות בדק בית משתפות פעולה עם חברות מקצועיות המציעות בדיקת גז ראדון בקרקע ובמבנים, מדידת קרינה מרשת הסלולר באמצעות מכשור מתקדם המאושר על ידי המשרד להגנת הסביבה, בדיקת קרינה ממתח גבוה, משנאים ומארונות חשמל ועוד מגוון בדיקות חשובות.

אמנם, ניתן להשכיר מכשירי מדידה מחברות שונות בענף אך אין תחליף למדידות ולבדיקות קרינה המתבצעות על ידי יועץ הנדסי לקרינה וצוות מודדים מוסמך הפועל בהיתר המשרד להגנת הסביבה ומשתמש במכשירים מכוילים ומדויקים.

 

בדיקות חשובות לפני בניית בתים ולפני רכישת דירות

 

אם הבריאות חשובה לכם ואתם דואגים ליקרים ביותר ללבכם- הילדים, חשוב לבדוק את רמת זיהום האוויר באזור בו אתם מעוניינים לגור, לרכוש דירה או לבנות בית וחשוב לבצע בדיקות קרינה מרשת החשמל, בדיקות קרינה מארונות חשמל בבניין, מחדר השנאים או משנאים המותקנים על עמודי החשמל ומומלץ להזמין בדיקת קרינה מרשת הסלולר-RF.

לאחר ביצוע המדידות תקבלו דוח מפורט עם המלצות, פתרונות מיגון אפשריים וכך תוכלו לדעת האם סביבת המגורים בה אתם מעוניינים לגור או בכוונתכם לרכוש דירה בטוחה וירוקה.

המשרד להגנת הסביבה מציע מידע רלוונטי באתר שלו ותוכלו לקרוא על חוק הקרינה הבלתי מייננת והמלצות משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה לגבי סף רמת החשיפה והסיכונים בחשיפה ממושכת לקרינה אלקטרומגנטית.

בנוסף, ישנם אזורים מסוימים בארץ בהם יש רמת גז ראדון גבוהה באדמה וחשוב לבדוק נושא זה לפני רכישת קרקע או רכישת דירה ומעבר למגורים באזורים אלו.

כמו כן, החל משנת 2011 מחייב החוק בישראל להציג על חומרי בנייה כמו בלוקים תוצאות בדיקת גז ראדון.

גז ראדון עלול לחלחל מהאדמה לתוך המבנה ולסכן את בריאות הדיירים אך חמור מכך, בבניית מרתפים, מקלטים וממ"דים משתמשים בחומרי בנייה צפופים ואלו פולטים גז ראדון ויש לבדוק נושא זה היטב.

 

סכנה בריאותית

 

חשוב לבצע מדידת גז ראדון, מדידת זיהום אוויר, בדיקות קרינה מרשת החשמל ומרשת התקשורת הסלולרית ובדיקות ומדידות נוספות על מנת להבטיח איכות חיים והימנעות מסכנות בריאותיות.

חשיפה ממושכת לקרינה אלקטרומגנטית עלולה לגרום למחלות קשות כגון סרטן וכך גם חשיפה לרשת הסלולרית ולגז ראדון.

מחקרים רבים נעשו בשנים האחרונות ורובם מצביעים על הסכנות האפשריות לבריאות האדם ויש מחקרים המוכיחים כי חשיפה ממושכת לקרינה אלקטרומגנטית מכפילה את הסיכוי בקרב ילדים לחלות בלוקמיה ומגבירה את הסיכוי למחלות שונות בקרב מבוגרים.

לכן, באמצעות הזמנת בדיקות באופן פרטי תוכלו לוודא כי אתם עושים צעד נכון בבחירת אזור המגורים ובמידה וכבר בניתם בית או רכשתם דירה תוכלו לקבל הסברים ומידע על מגוון הפתרונות ל מיגון בפני קרינה.

הגנה מקרינה חשובה ונדרשת על מנת לשמור על חייכם ועל חיי בני המשפחה.

אגב, גם מקומות עבודה רבים החלו להבין את חשיבות נושא הקרינה ובטיחות העובדים ולכן הן מבצעות בדיקות קרינה על ידי חברות מקצועיות במטרה להגן על העובדים העלולים להיחשף לקרינה אלקטרומגנטית, לגז ראדון ולקרינה סלולרית- RF.

מטרת הבדיקות למזער את סיכוני החשיפה לקרינה במקום העבודה ובסביבת העסק ויש פתרונות מיגון אותם מספקת החברה המייעצת ובודקת את הקרינה.

 

תקנות הבניה הירוקה

 

אגב, כאשר רוכשים דירה או בית בפרויקט בניה ירוקה עליכם לדעת כי הקבלן המבצע חייב להזמין בדיקות קרינה מרשת החשמל, בדיקת גז ראדון באזורים מסוימים, מדידות קרינה של רשת התקשורת הסלולרית ובדיקות שונות בתחום איכות הסביבה, כגון זיהום אוויר ורעש.

עליכם לוודא כי הבדיקות נערכו במתחייב בחוק וחשוב לדעת כי הרשויות המקומיות מאשרות תקן בניה ירוקה רק לחברות קבלניות המגישות מסמכים כנדרש בתקנות ובדיקות שנעשו על ידי חברות מקצועיות הפועלות בהיתר המשרד להגנת הסביבה.

אם בכוונתכם לבנות בית פרטי או לבנות נכס אחר עליכם להתייעץ עם יועץ הנדסי לקרינה ולבדוק עם הקבלן המבצע מהם ההיתרים הנדרשים ברשות המקומית על מנת לקבל טופס 4 בסיום הבניה. כאמור, עיריות רבות אימצו לחיקן את תקני הבניה הירוקה והן אינן מאשרות פרויקטים ואינן מספקות טופס 4 הנדרש לאכלוס המבנה ללא ביצוע בדיקות שונות כמו בדיקות קרינה מרשת החשמל, בדיקת קרינה מחימום חשמלי תת רצפתי ובדיקות ומדידות קרינה סלולרית.

בנוסף, החוק קובע כי על מנת לקבל היתר להקמת או להפעלת מתקן חשמלי או מתקן שידור סלולרי יש לבצע בדיקות מקדימות, חיזוי קרינה באמצעות תוכנה ייעודית המאושרת על יד המשרד להגנת הסביבה ובדיקות ומדידות נוספות לפני אכלוס המבנה.

לסיכום, חשוב להימנע מחשיפה לקרינה ויש להקפיד על בדיקות מקצועיות למדידת סוגי הקרינה ומפגעי איכות הסביבה השונים וכך תמנעו את הסיכון המוחשי למחלות קשות.

 

כמה עולה בדיקת קרינה וגז רדון?

 

בדיקת גז מסוג רדון : 280-380 ש"ח

בדיקת זיהום אוויר : 2,200-3,000 ש"ח

בדיקת קרינה : 280-380 ש"ח

ט.ל.ח