×


תפריט נגישות

חשמלאי

מחפשים חשמלאי?

 

כל מה שרצית לדעת על חשמלאים
 

ברוכים הבאים לאתר בעלי מקצוע שירות 10, כאן ניתן לקרוא המלצות, לקבל ייעוץ מקצועי והצעות מחיר בקליק לעבודות חשמלאי - וכל זה ללא עלות וללא התחייבות!

 

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!
 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר חשמלאי טוב, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם חשמלאים איכותיים ומקצועיים שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות מגולשים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 חשמלאים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

איך לבחור חשמלאי באינטרנט


כל אדם בארץ וברחבי העולם המערבי זקוק מידי פעם לחשמלאי. במרבית המקרים יש לפנות אל חשמלאי כדי שיבצע תיקון קצר חשמלי או במקרים בהם החשמל קפץ או כשיש צורך לבצע התקנת ספוטים, התקנת מאוורר תקרה, תיקון פעמון לדלת וכו'. פעולות אלו נחשבות לפעולות פשוטות אך לפעמים צריך החשמלאי לבצע פעולות מורכבות יותר כמו למשל: החלפה של כל המערכת החשמלית בדירות ישנות או שיפור חד פאזי לתלת פאזי ( מונה חד פאזי מתאים לאנשים שצורכים מעט חשמל ומונה תלת פאזי מתאים לצריכה גבוהה יותר של חשמל ומסייע בחלוקת עומס הצריכה). לא משנה האם העבודה פשוטה או מורכבת יש לבחור חשמלאי מוסמך מקצועי משום שהחשמלאי חייב להיות בעל ידע בסיסי.

 

סוגי חשמלאים

 

מהם סוגי העבודות שעושה חשמלאי?

 

ניתן למצוא כמה סוגים של חשמלאים- חשמלאים אלו הינם חשמלאי עוזר, חשמלאי מעשי, חשמלאי מוסמך וחשמלאי ראשי. חשמלאי עוזר יכול לבצע עבודות במתח נמוך, כלומר- הוא יכול לסייע לכם ולא יותר. חשמלאי מעשי מורשה לבצע עבודות במתח נמוך אך הוא יכול לבצע תוכניות רק עד 40 אמפר (יחידת מידה בסיסית לזרם החשמלי). חשמלאי מוסמך מורשה לבצע כל עבודת חשמל ולתכנן תוכניות עד 30X80 אמפר וחשמלאי ראשי מורשה אך הוא לבצע תוכניות חשמל ולערוך תוכניות עד 250X3 אמפר.

נוסף על ארבעת סוגי החשמלאים הללו ישנם חשמלאים בכירים עוד יותר, ביניהם: חשמלאי- טכנאי, חשמלאי- מהנדס, חשמלאי בודק וחשמלאי- הנדסי, אך אין צורך לקבל את שירותיהם כאשר מדובר על עבודות ביתיות- במקרים בהם יש צורך בביצוע עבודות פשוטות בבית ניתן לפנות אל חשמלאי מעשי אך אם אתם מעוניינים להחליף את המונה מחד- פאזי לתלת- פאזי יש לוודא כי החשמלאי מוסמך או בכיר עוד יותר מחשמלאי מוסמך משום שחשמלאי מעשי אינו מורשה לבצע את העבודה הזו.

 

מדוע חייבים תיקוני חשמל לבית

 

להתבצע על ידי חשמלאי מקצועי?

 

חשמלאי שאינו מנוסה עלול לסכן את בני הבית ולכן חשוב מאוד שלא לחסוך בכספים בעת בחירתו. בחירה בחשמלאי שמציג את עצמו כמבין בתחום עלול לבצע טעויות רבות ואף לגרום לשריפה שכן לא מעט שריפות עלולות להתחיל בעקבות כשלים במערכת החשמל. טעויות נפוצות עשויות להיות שימוש בחוטים שאינם נכונים- דבר שיגרום לזרם גבוה מידי לעבור ויוביל להתחממותם ואף לשריפתם.

טעות נוספת אשר עלולה להוביל לשרפה היא חיבור לאת תקין של הארקה (חיבור חשמל מלאכותי בין גוף מוליך אל כדור הארץ. המוליך מוביל התנגדות נמוכה. באמצעות ההארקה ניתן לשמור על שוויון בין הגוף המוארק עם האדמה). במידה ויהיה קצר עלול הזרם לעבור דרך גופו של האדם. הסיכון גבוה יותר כאשר מדובר על ילדים משום שגופם קטן ויכולתו להתנגד נמוכה יותר משל אדם בוגר.

סיכון נוסף הינו חיבורים רופפים של החוטים- הדבר עלול להוביל להתחממות באזור. ההתחממות עלולה לגרום למהדקי החיבור להישרף דבר אשר עשוי להוביל לשריפה. מבט קל על חשמלאי יצאת צדיק יוכל להבהיר לכם את התמונה ולגרום לכם להיזהר עוד יותר.

 

אילו פרטים יש לבדוק כאשר בוחרים חשמלאי?

 

כפי שוודאי הבנתם, בחירת חשמלאי הינה תהליך מורכב ולכן יהיה עליכם לבדוק כמה פרטים חשובים אשר ימנעו מכם לבצע בחירה שגויה שעלולה לגרום לסיכונים. ראשית, יהיה עליכם לבדוק האם מדובר על חשמלאי מוסמך אשר מחזיק ברישיון. הרישיון ניתן רק לאחר שהחשמלאי מסיים את לימודי החשמלאות. חשמלאי שלא עובד עם רישיון ואינו מוסמך מבצע עבירה, אל כן, אל תתביישו לבקש מהחשמלאי להציג לכם תעודה.

עניין נוסף שיש לבדוק הוא האם החשמלאי מספק אחריות על עבודותיו, על כן יש לבקש ממנו לתת לכם חשבונית ובמידה והתיקון לא בוצע כהלכה תהיה לכם הוכחה על כך, בצורה זו תוכלו לחסוך לעצמכם בעיות ואפילו לתבוע את החשמלאי במידה ויסיר אחריות ויטען כי לא ביצע את העבודה.

 

איך תוכלו למצוא את החשמלאי המתאים?


תוכלו למצוא את החשמלאי המתאים בדרכים שונות:

אם אתם מעוניינים לבצע הזמנת חשמלאי מוסמך תוכלו לפנות אל מכרים, חברים וקרובי משפחה אשר נעזרו בשירותים של חשמלאי מקצועי. כידוע אין חכם כבעל הניסיון ואנשים שנעזרו בשירותים של החשמלי (סביר להניח שכל אחד בסביבתכם נעזר בשלב כלשהו בשירותים הללו) יוכלו להעיד על ניסיונו ועל רמת המקצועיות שלו, מעבר לזאת, יוכלו הסובבים לסייע לכם לקבל מחיר טוב יותר.

לבצע חיפוש באינטרנט: כמו כן, תוכלו למצוא את בעל המקצוע על ידי גלישה באינטרנט, שם תוכלו למצוא מגוון אתרים של חשמלאים ובין היתר אתרים שמציעים חוות דעת על חשמלאים. תוכלו לחפש את המשפטים: "חשמלאי מומלץ", "חשמלאים המלצות" או "חשמלאי מוסמך המלצות" ולמצוא מגוון אתרים רלוונטיים.

כאשר תבחנו את בעלי המקצוע בדקו האם הם מחזיקים ברישיון, האם הם הוסמכו לעסוק בתחום החשמלאות, האם האתר מכיל המלצות של לקוחות, כמה זמן עוסק החשמלאי בתחום, האם צבר ניסיון רב, באילו אזורים עובד החשמלאי, האם מדובר על חשמלאי 24 שעות ביממה- חשמלאי אשר מספק שירותים במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע יוכל לסייע לכם מאוד משום שתוכלו לקרוא לו בכל שעה ותמיד יהיה לכם על מי לסמוך. השירות יתאים מאוד גם לאנשים עסוקים שאינם נמצאים הרבה בבית.

נוסף על כך יש לבדוק באילו בתים מבצע החשמלאי עבודות – האם הוא מבצע התקנת חשמל בוילות, דירות ישנות או דירות חדשות, האם החשמלאי מספק אחריות ואילו סוגים של עבודות מבצע החשמלאי- ביצוע עבודות חשמל עשוי להיות- בדיקת תקינות לוח חשמל, התקנת לוח חשמל, הגדלת חיבור חשמל, החלפת מפסקי חשמל ועוד.

גלישה בפורומים: דרך נוספת למציאת החשמלאי המתאים תוכל להתבצע באמצעות גלישה בפורומים. תוכלו להקליד את המשפטים: "הכנה לביקורת חברת חשמל פורומים", "פורומים קבלן חשמל" או "פורום חשמלאי לבית" וכו' ותמצאו את מבוקשכם.

גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על חשמלאי מנוסה ובעל רישיון אשר עובד באזור בו אתם מתגוררים, יוכלו להמליץ לכם על חשמלאים שמספקים שירות במשך כל שעות היממה ומעניקים אחריות על עבודתם, יוכלו לספר לכם על עבודות שביצע החשמלאי- כמו למשל: התקנת נקודות חשמל, בדיקת הארקה, הזזת נקודות חשמל, החלפת שקע חשמלי ועוד, יוכלו להמליץ לכם אל אילו חשמלאים לא כדאי לפנות ולחסוך לכם זמן, עצבים וכספים, יוכלו לענות לכם שאלות רבות כגון: "כמה עולה לבצע החלפת מפסקים?", "מה המחיר של התקנת גופי תאורה?", "כמה זמן לוקח לבצע התקנת שעון לדוד חשמל?" או "כמה עולה ביקור חשמלאי?", כמובן שתוכלו לבדוק בעצמכם מהי עלות ביקור חשמלאי על ידי הקלדת המשפט:" חשמלאים השוואת מחירים".

חשוב לציין כי לא מומלץ לפנות אל חשמלאי שגובה מחיר נמוך מידי שכן הוא עשוי שלא לספק אחריות, לא להיות מוסמך ומקצועי וכו', מנגד גם אין צורך להסכים לכל מחיר ויש להיזהר מחשמלאים שאינם הגונים וגובים מחירים גבוהים מהמחירים הממוצעים. באמצעות בדיקת מחירי השוק תוכלו לדעת מהם המחירים הממוצעים ולקבל החלטה שקולה.

שימו לב למקרר שלכם: יתכן שיש לכם כבר מגנט של חשמלאי מקצועי על המקרר, לכן רצוי לגשת לרגע אל המקרר ולבדוק זאת. במידה וגיליתם מגנט שניתן לכם בעבר ולא קיבלתם מהחשמלאי שירות, בדקו האם החברים שלכם או בני המשפחה והמכרים מכירים את החשמלאי ונעזרו בשירותיו.

 

לאחר איתור החשמלאי השוו המחירים


לאחר שתאתרו חשמלאים שנראים לכם מתאימים לביצוע העבודה יש לבקש מהם הצעת מחיר ולבדוק האם המחיר כולל מע"מ והאם ישנן עלויות נוספות. חשוב לרשום את כל הפרטים הללו כדי למנוע אי הבנות ובעיות. כמו כן, יש להחליט על לוח הזמנים ולא רצוי לשלם יותר מ- 10% מערכה של העסקה עד לסיום העבודה.

 

טיפים לבחירת חשמלאי


אין דבר יותר מסמר שיער חשמלאים מתקלה במערכת החשמל הביתית. אתם מגיעים הביתה מהעבודה, מתים להתקלח ולהכין לעצמכם משהו לאכול ופתאום, פוף, קצר חשמלי. מה עושים? אין ספק שמדובר במצב ממש לא נעים, אבל יחד עם זאת כדאי לזכור שהמצב לא כל כך נורא. אם פעם הייתם צריכים לחכות לבוקר כדי להזמין חשמלאי היום, תודה לאל יש שירות חשמלאי 24 שעות. איך תדעו אם הוא אמין, מה הוא אמור לעשות בבית שלכם וכמה תצטרכו לשלם לו? כל זאת בהמשך.

איך בוחרים חשמלאי?

קודם כל חשוב לזכור שאם אתם רוצים חשמלאי מקצועי אתם צריכים לדעת שהוא חשמלאי מוסמך. איך תדעו שהוא מוסמך? אתם יכולים לבקש ממנו תעודת חשמלאי אבל בעידן הדיגיטלי אתם ממש לא חייבים. המדריכים באינטרנט המראים את רשימת החשמלאים יכולים ללמד אותנו מי מאנשי המקצוע המופיעים ברשימה עומדים תחת ההגדרה חשמלאי מוסמך. ישנם גם חשמלאים שהם אינם מוסמכים, כלומר לא למדו את המקצוע כתואר אלא רק עברו קורס מקצועי, אבל הם עדין מכירים את העבודה ותמצאו אותם תחת ההגדרה: חשמלאי מקצועי

למה צריך לבדוק את החשמל?

יש סיבות רבות לבצע בדיקת חשמל. הסיבה העיקרית לביצוע הבדיקה היא מעבר דירה. כדאי להכיר את חלוקת החשמל בדירה בכדי להימנע מקצרים עתידיים. כשמדובר בבית שגרתם בו כל החיים לא אמורה להתעורר בעיה, אבל אם אתם לא מכירים את החיבורים מאחורי הקירות ואתם לא ממש יודעים איפה מותר לכם להעמיס ואיפה לא, כדאי להיעזר בשירותיו של בודק חשמל.

סיבה נוספת לבצע בדיקת חשמל היא כשאתם מקבלים זרמים ממכשירים חשמליים בבית. לא, ממש לא מדובר בחשמל סטטי. זה אולי קצת משעשע ואולי הזרמים לא ממש חזקים, אבל אלו סימנים המתריעים מראש על אסון ואסור להתעלם מהם. יתכן שמדובר בבעיה של הארקה. גם אם אתם משלמים חשבון חשמל גבוה לדעתכם ולא בגלל יוקר החשמל כדאי לקרוא לבודק חשמל.

איך מוצאים חשמלאי?

הדרך הטובה ביותר למצוא חשמלאי היא על ידי חיפוש במנועי החיפוש באינטרנט כדאי לחפש חיםוש ממוקד לפי אזור המגורים שלכם כך שאם אתם מחפשים "חשמלאי במרכז" חפשו "חשמלאי תל אביב".בהצלחה!

 

כמה עולה חשמלאי?ביקור חשמלאי 150-200 ש"ח

תיקון תקע חשמלי 230-240 ש"ח

תיקון קצר חשמלי – 230-240 ש"ח

תיקון שקע חשמלי – 230-235 ש"ח

התקנת שקע תלת פאזי – 550-580 ש"ח

תיקון קצר חשמלי בבית – 230-270 ש"ח

תיקון קצר בלוח חשמל – 230-270 ש"ח

ט.ל.ח