×


תפריט נגישות

רואה חשבון

מחפשים רואה חשבון?

 

כל מה שרצית לדעת על שירותי רואה חשבון
 

ברוכים הבאים לאתר בעלי מקצוע שירות 10, כאן ניתן לקרוא המלצות, לקבל ייעוץ מקצועי והצעות מחיר בקליק לשירותי ראיית חשבון - וכל זה ללא עלות וללא התחייבות!

 

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!
 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר רואה חשבון טוב, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם רואי חשבון איכותיים ומקצועיים שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות מגולשים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 משרדי רואי חשבון יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

מדריך רואה חשבון


חשיבותה של בחירת רואה חשבון

אנשים רבים אינם מודעים לחשיבות הרבה של מעקב וניהול כלכלי סדיר.

בלית ברירה, כולנו נאלצים להתעסק עם כסף ולעמוד מול מס הכנסה, המוסדות השונים, מקום עבודתנו וכן הלאה.

בכדי לעשות זאת באופן יעיל גם אם אינכם מבינים ולו דבר בנושא, אתם זקוקים לרואה חשבון.

רואי חשבון הינם בעלי השכלה רשמית בתחום, ויכולים לסייע לכם בתחומים שונים כגון יעוץ מס, החזרי מס, החזרי מס שנתיים, הצהרת הון ועוד.

מכיוון שעלינו לעסוק בתחומים של מיסים לא מעט, לא משנה באיזה תחום אנו עוסקים אך בייחוד אם אנחנו עוסקים עצמאיים, עלינו להתמודד עם נושאים כגון עריכת דוחות שנתיים או חודשיים, הצהרת הון ועוד פעולות הדורשות במקרים רבים התייחסות מקצועית.

הגשת דוח שנתי יכולה להיות עניין מאיים למדי, אך עבור רואה חשבון מדובר בעבודה פשוטה ויומיומית.

מנהל חשבונות או רואה חשבון יכול להפוך את הנושא לפשוט עבורכם, להעניק לכם ייצוג מול רשויות המס ולהסיר דאגות מראשכם.

העיסוק בתחומים כגון מיסוי או מע"מ עשויים להיות מאיימים ובלתי מובנים עבור אזרחים מן השורה, ולכן חשוב מאוד להסתייע ברו"ח מקצועי בכדי לוודא כי אינכם מפסידים כסף או נמצאים בחובות מול מס הכנסה.

כמו כן, רואה חשבון מקצועי יכול לסייע לכם לתכנן את תקציבכם באופן יעיל יותר ובכך לשפר את מצבכם הכלכלי.

 

כיצד לבחור רואה חשבון טוב?

 

בכדי לבחור רואה חשבון טוב, תוכלו למצוא אדם העוסק בכך באופן פרטי או משרד רואה חשבון.

משרדי רואה חשבון בעלי מוניטין יכולים להציע לכם שירות מקצועי ביותר, אשר יותיר אתכם רגועים בכל הנוגע למיסוי וחשבונאות.

אך לא משנה באיזו אפשרות תבחרו, ראיית חשבון איננה עניין של מה בכך ויש להקדיש לנושא תשומת לב מרובה.

רואה חשבון אמנם איננו יועץ מס, אך רוב רואי החשבון יכולים לייעץ לכם באופן מקצועי בנושאים של החזר מס, תשלום מע"מ, דוחות כספיים, הקלות במס ועוד.

כמו כן, רואי חשבון אשר הינם חברים בלשכת רואי חשבון הינם בעלי ידע רב בתחומי פתיחת חברה בע"מ ופתיחת עוסק מורשה, ולכן מדובר בשירות חשוב עבור עצמאיים ויזמים צעירים.

אם החלטתם לבצע מעבר מרואה חשבון אחד לאחר, בעיקר אם החלטתם לעשות זאת מפני שאינכם מרוצים מן הרו"חוקר: הנוכחי שלכם, מומלץ מאוד לבחור רואה חשבון על סמך המלצות.

 

חשבי שכר והנהלת חשבונות

 

ישנם מקצועות בתחום החשבונאות וראיית החשבון אליהם משתייכם אנשים אשר אינם רואי חשבון בהכשרתם.

כך למשל חשבי שכר, אשר הינם בעלי הכשרה מקצועית נרחבת בתחום, משרתים חברות ועסקים רבים מבלי להשתייך ללשכת רואי החשבון.

הנהלת חשבונות הינה מקצוע נוסף הקשור לתחום החשבונאות וראיית החשבון, כאשר מנהלי חשבונות יכולים אף הם לסייע לכם בתחומים רבים הנוגעים למיסוי, תשלום לביטוח לאומי, ייעוץ פנסיוני, הנהלת חשבונות כפולה ואף טיפול חשבונאי פרטי או עסקי.

 

10 טיפים רואה חשבון


מרגישים אבודים בים חשבוניות? זקוקים למישהו שייתן לכם תמונת מצב פיננסית אמינה? אולי הגיע הזמן לשכור רואה חשבון מקצועי ואמין! אז מהיכן להתחיל את החיפוש? ובכן ריכזנו לכם 10 טיפים שיעזרו לכם בשכירת רואה החשבון הכי מקצועי שאפשר, בין אם אתם רוצים לעסק או למשק הבית!

1. מה תפקידו של רואה החשבון? - רואה חשבון ע"פ הגדרה הוא איש מקצוע שהוסמך ע"פ חוק כדי לעסוק בראיית חשבון, הוא אוחז ברישיון בעל תוקף ותפקידו הוא לבצע ביקורת על דוחות כספיים ולתת חוות דעת עליהם. רואה חשבון עוקב אחרי כל הפעולות החשבוניות של העסק או של משק הבית כולל הוצאות והכנסות.

2. איזה רואה חשבון אני צריך ואיזה שירות ארצה לקבל ממנו? - האם אני צריך רואה חשבון לעסק או לשירות פרטי? האם אני צריך להגיש דוח מסוים? האם אני צריך רואה חשבון שמתמחה בשירות שארצה לקבל? ועוד! הם שאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני שאתם ניגשים לחיפוש רואה חשבון.

חשוב גם שבפגישת ייעוץ שתקבעו (טיפ 3) שתשאלו אותו האם הוא מטפל בשירות שתרצו לקבל והאם יש לו את הניסיון וההתמחות להתמודד עם השירות שאתם צריכים (טיפ 9). רק אחרי שיש לכם רשימה מסודרת של השירותים אשר תרצו לקבל מרואה החשבון רק אז תיגשו לקבוע פגישות ייעוץ עם רואה החשבון.

בנוסף עוד הערה קטנה, יש הבדל בטיפול בין עסקים שונים ורואי חשבון שונים מתמחים בטיפול בעסקים שונים למשל אם יש לכם חברת נדל"ן רואה חשבון של חברה קמעונית גדולה לא יתאים פה! ולכן חשוב שתוודאו עם הרואה חשבון טרם הפגישה האם הוא מסוגל לעמוד במשימה.

3. פגישת ייעוץ - לפני שאתם עושים כל צעד של תשלום או סגירת חוזה חשוב שתבצעו פגישות ייעוץ עם כמה רואי חשבון (אשר כמובן עונים גם על כל הקריטריונים שיצוינו בהמשך).

פגישות ייעוץ ייתנו לכם התרשמות ראשונית מהמשרד ומרואה החשבון ויעזרו לכם להחליט האם זהו הרואה החשבון עבורכם. באמצעות פגישת הייעוץ תוכלו לדעת האם בינכם לבין הרואה חשבון יש כימיה והאם תוכלו לסמוך עליו עם הפרטים הפיננסים שלכם או של העסק שלכם.

4. המלצות - חשוב שתחקרו על המוניטין של רואה החשבון שאתם שוקלים לשכור. לרואה חשבון חשוב שיהיה מוניטין יציב ומצוין ושידוע כרואה חשבון מקצועי ואמין, אז איך תגלו זאת? באמצעות המלצות!

המלצות יכולות לבוא מהמון מקורות שונים כגון: מכרים, רואי חשבון אחרים (בהתמחויות שונות לדוגמא), משפחה, לקוחות קיימים, לקוחות לשעבר, ביקורות באינטרנט ועוד. הדבר היחיד שחשוב שתשימו לב הוא שההמלצה תבוא ממקור אמין ואיכותי! המלצה שמלווה באינטרסים סמויים אינה שווה כלום ואין לסמוך על המידע שתדלו ממנה.

5. השוואות מחירים - ראיית חשבון פעם היה מקצוע שנדיר למצוא אך כיום ניתן למצוא רואי חשבון בשפע בכל עיר וכמובן, איפה שיש הרבה אנשים שעוסקים באותו מקצוע, ישנה גם תחרות! וזה בא לטובתכם בלבד! התחרות גורמת להפרשי מחירים בין שכר טרחה של  רואה חשבון אחד למשנהו ולכן חשוב שתשוו מחירים ובכל פגישת יעוץ שתבצעו תבקשו גם דוגמא לחוזה או בכללי מהו המחיר לשירות שאותו אתם מחפשים.

6. שירות - סוג השירות תלוי בכם (טיפ 2) אך איכות השירות זה סיפור שונה לגמרי!. כשאתם עומדים לבחור רואה חשבון חשוב שתוודאו שהשירות שיינתן לכם הוא השירות שמגיע לכם -  אז במה זה בעצם מתבטא שירות איכותי?

טוב ששאלתם! זמינות של מזכירות בשעות סבירות ועל בסיס יום יומי לקביעת פגישות, זמינות של רואה החשבון לשאלות ותלונות אם יתעוררו אצלכם, עמידה בזמנים בהגשת דוחות או בכל שירות שתרצו ובנוסף גם, שירות אדיב ונעים מצד כל צוות המשרד (שזה המינימום שבמינימום) - אלו התנאים המינימליים שאתם צריכים לקבל במסגרת השירות שתשלמו עליו ואם חשבתם על עוד קריטריון אל תהססו להוסיף! דאגו שאתם מקבלים את השירות האיכותי והבסיסי  ששילמתם עליו!

7. אמינות ודיסקרטיות - רואה חשבון, בין אם שכרתם אותו לצרכים פרטיים של ניהול משק הבית או בין אם שכרתם אותו לניהול העסק, יתעסק במסמכים רגישים וייחשף לפרטים אישיים על חייכם ולכן חשוב שתדאגו שלרואה חשבון ששכרתם יהיה מוניטין של איש מקצוע אמין וישר! בד"כ איש מקצוע אמין וישר גם ידאג להיות דיסקרטי ולשמור על פרטיותכם כיאה לאיש מקצוע אתי!.

8. הסמכה - חשוב שלפני שאתם בוחרים רואה חשבון שתוודאו שהרואה חשבון שאתם הולכים לשכור אוחז באמתחתו תעודת רואה חשבון ראויה ממוסד אקדמי מוכר וגם אוחז בידו רישיון בתוקף לעסוק בראיית חשבון. כל זאת אפשר לברר בשאלות פשוטות עם המזכירה ובקשה לראיית התעודה כשתבואו לפגישת הייעוץ.

9. ניסיון - כמו שהזכרנו בטיפ 2, רואה חשבון צריך להתמחות בשירות שאתם רוצים לקבל. למשל אם אתם רוצים לשכור רואה חשבון בשביל העסק שלכם חשוב שלרואה החשבון יהיה ניסיון עשיר עם טיפול בעסקים ולא בתים פרטיים למשל!

חשוב שתשאלו את רואה החשבון כמה זמן הוא במקצוע ותהיו בטוחים שבכל מצב שתזרקו לעברו הוא יתמודד במקצועיות ויעילות!

10. חוזה התקשרות - חוזה התקשרות הוא חוזה שיבטא את היחסים העסקיים בינכם לבין רואה החשבון בכתב. חשוב שתקראו את כל האותיות הקטנות, תבינו את כל הסעיפים לעומק ולא תחתמו על כל דבר מיד! שבו עם הרואה חשבון ואל תתביישו לבקש שיסביר לכם כל סעיף וסעיף וקחו גם כמה ימים לקרוא אותו בבית!

בנוסף דאגו לא לחתום על חוזה שמחייב אתם להמון שנים, נכון שרואה חשבון הוא איש מקצוע שתרצו לצידכם למשך המון זמן אך אתם אינכם יכולים לדעת מה ייקרה בהמשך!

 

כמה עולה עבודת רואה חשבון?


טווחי מחירים מומלצים לשירותי רואה חשבון

דמי פתיחת תיק חדש במס הכנסה
טווחי מחירים - 600-1,500 ש"ח

הפקת דוח שנתי לעסקים
טווחי מחירים - 1,200-3,500 ש"ח

הפקת דוח שנתי לחברות
טווחי מחירים - 5,000-7,000 ש"ח

הפקת דו"ח שנתי לעוסק פטור ממס
טווחי מחירים - 1,000-1,800 ש"ח

שירותי הנהלת חשבונות לעוסק מורשה
טווחי מחירים לחודש - 170-250 ש"ח

הכנת דו"ח שנתי לעוסק מורשה
טווחי מחירים - 1,000-1,600 ש"ח

שירותי הנהלת חשבונות לחברה בע"מ
טווחי מחירים לחודש - 450-750 ש"ח

ט.ל.ח