×


תפריט נגישות

שיפוץ לאחר בדק בית

מחפשים שירותי שיפוץ לאחר בדק בית?

 

מדריך שיפוץ לאחר בדק בית

 

ברוכים הבאים לאתר בעלי מקצוע שירות 10, כאן ניתן לקרוא המלצות, לקבל ייעוץ מקצועי והצעות מחיר בקליק לשיפוץ לאחר בדק בית - וכל זה ללא עלות וללא התחייבות!

 

ייעוץ טלפוני והצעת מחיר ללא התחייבות!
 

 

היום כבר אין צורך להשקיע זמן בחיפוש אחר חברת שיפוצים טובה, אתר שירות 10 בדק ומצא עבורכם חברות שיפוצים איכותיות ומקצועיות שקיבלו ביקורות חיוביות והמלצות מגולשים ועכשיו גם אתם יכולים להינות מייעוץ מקצועי בחינם והצעות מחיר ללא התחייבות, מלאו את טופס בקשה להצעת מחיר ועד 3 חברות שיפוצים יחזרו אליכם טלפונית, בדרך זו תקבלו תשובות לשאלות וגם תעשו השוואת מחירים.

 

 

עבודות שיפוצים בעידן של בדק בית

 

למה כל כך חשוב לבצע בדק בית במהלך ולאחר השיפוץ?

שיפוץ הדירה או הבית הינו תהליך מורכב שדורש תכנון, השקעת מחשבה וזמן, עבודה עם בעלי מקצוע שונים וכמובן השקעה כספית שעשויה להגיע לסכומים גבוהים מאוד.

לפעמים מדובר על שיפוץ שכולל כמה עבודות בלבד כמו למשל- שיפוץ שירותים, צביעה, שיפוץ מטבח, עבודות גבס, טיח, ריצוף וכו' ולפעמים מדובר על שיפוץ מקיף.

חשוב לדעת כי לא משנה מהו היקף השיפוץ- בין אם מדובר על שיפוץ מקיף או על שיפוץ נקודתי יש לבצע בדק בית לאחר סיום העבודה.

 

מה זה בדק בית? מי עושה בדק בית?

 

בדק בית הינו בדיקה מקיפה אשר מאפשרת לרוכשי הדירה או לאנשים שמשפצים את הדירה לבחון את הנכס ולוודא כי אין בו פגמים שלא נראים לעין.

הפגמים הללו עשויים להיות: ליקויי בניה, שימוש בחומרים לא איכותיים, אי עמידה בתקנות, איכות שיפוץ ירודה או אי התאמות בין מצב הדירה ובין התוכנית המקורית.

את בדק הבית מבצעות חברות שונות אשר מורכבות ממהנדסים ובעלי מקצוע נוספים שמתמחים בתחום.

באמצעות הבדיקה ניתן לשמור על הזכויות של הלקוחות מול הקבלן.

יש לבצע בדק בית במהלך השיפוצים ולאחר סיומם.

במידה ויתגלו ליקויי בניה והשיפוצניק לא יסכים לתקן אותם יוכל הלקוח להשתמש בדו"ח המהנדס בבית במשפט.

בעזרת בדק הבית יהיה ניתן לאתר את הלקויות לפני סיום תקופת האחריות ולמנוע עוגמת נפש והוצאות מיותרות.

 

אילו בדיקות מתבצעות במסגרת בדק הבית?

 

במסגרת בדק הבית מתבצעות כמה בדיקות שמתמקדות במערכות שונות בבית.

החלוקה הברורה מסייעת לבודקים לבצע בדיקה יסודית.

במידה ויימצאו ליקויי בנייה ימליצו עובדי המקצוע אשר מתמחים בבדק בית על דרכי תיקון ויתמחרו אותן.

 

להלן סוגי הבדיקות

 

1. בדיקת איטום – בדיקת האיטום תבחן את האיטום של כל הבית, תכלול מבחן הצפה ותמנע מצבים לא נעימים של נזילות. באמצעות הבדיקה יוכלו בני הבית להיות רגועים וליהנות מחורפים יבשים.

2. בדיקת רטיבות וצנרת – בדיקת הרטיבות הינה חשובה ביותר. בחלק מהמקרים ניתן לזהות רטיבות בקלות אך לפעמים הרטיבות נסתרת או שיש בעיה בצנרת. מהנדס מקצועי ומיומן אשר עובד עם ציוד טכנולוגי מתקדם יוכל לזהות רטיבות וצנרת בעייתית. כמו כן, יוכלו בעלי המקצוע להסביר לבני הבית מהו מקור הרטיבות- לפעמים הרטיבות מגיעה מהצינור של השכנים, במקרה זה עוברת האחריות אליהם והם צריכים לתקן את התקלה.

3. בדיקת חשמל – בדיקה זו תכלול את לוחות החשמל, מערכות לגילוי אש, שקעים, עומס חשמל וכו' ותוודא כי הם תקינים ולא מהווים סיכון.

4. בדיקת קרינה ובדיקת גז ראדון – בדיקת קרינה הינה בדיקה בסיסית וגז ראדון בריכוז גבוה הינו מסוכן ביותר- מכיוון שהוא מגיע מהאדמה נמצאים בתים צמודי קרקע בסיכון, לכן חשוב לבצע את הבדיקה במקרה ומדובר על בית צמוד קרקע, בית עם ממ"ד תת קרקעי ובמקרים של בניית בית חדש.


בדיקות נוספות הינן:

בדיקת אקוסטיקה ובדיקה של השכנים אשר כוללת – בדיקה של מספר הילדים, בדיקה של המבנה המשפחתי, תשאול שכנים, בדיקה של סביבת המגורים וכו'.

הכר את האויב – דוגמאות לליקויי בנייה

 

לשמור על עצמכם, על בני הבית ועל הנכס

 

לפני תחילת השיפוץ יש להגיע להסכם ברור עם הקבלן. על ההסכם לכלול פירוט של עבודות השיפוץ לרבות כל המרכיבים שקשורים לשיפוץ. ליקויי בניה יכולים להיות ריצוף בגוונים שאינם מתאימים, אריחי קרמיקה שנשברו, רטיבות וקורוזיה ועוד. ניתן לחלק את סוגי הליקויים לכמה קבוצות:

  ליקויים בטיחותיים – ליקויים אלה עלולים לסכן חיים, בין הליקויים ניתן לכלול- מדרגות רופפות, סורגים רופפים ועוד.

ליקויים בשלד של המבנה – ליקויים אלה עלולים לגרום לסיכון רב, הליקויים יכולים להיות: תזוזת קירות תומכים, נשירה של חיפויים מהקירות, סדקים בשלד ועוד.

ליקויי בנייה שפוגעים באיכות החיים של בני הבית – בין הליקויים הללו ניתן לכלול: בעיות נזילה, רטיבות, ליקויים בבידוד ועוד.

ליקויים אסתטיים – ליקויים שפוגעים במראה של הדירה, כמו למשל: טיח וצבע מתקלפים, גימור שאינו שלם, סדקים וכו'.

בדיקת התאמה של המפרט הטכני – הבדיקה בוחנת את העבודה בשטח ובודקת אם היא תואמת לתוכניות המקוריות והאם לא חסכו בכמות ובאיכות החומרים.

 

לבחור בחברת בדק בית מקצועית ומנוסה


מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים בודק ליקויי בנייה?

אם אתם מעוניינים לבצע בדק בית יהיה עליכם לפנות אל שמאי מומחה או אל מהנדס מוסמך אשר מחזיקים ברישיון.

על בעלי המקצוע לעבור הסמכות ולהחזיק בידע הדרוש לאיתור הליקויים. יש לבחור בבעל מקצוע אובייקטיבי ואמין אשר מקפיד לבצע בדיקה יסודית של כל הבית ומוודא כי העבודה התבצעה בצורה מקצועית, לפי התקנות שקבע החוק וכי הדירה או הבית בטוחים למגורים.

מחיר בדק בית במהלך השיפוצים נע בין 1,000-2,200 ₪ וחשוב לבחור בחברה שגובה מחיר סביר והוגן. יש לציין כי המחיר יהיה תלוי בסוג הנכס ובגודל הנכס.

רצוי מאוד לבחון את מחירי השוק על ידי גלישה באינטרנט. הקלדת המשפטים: "בדק בית השוואת מחירים", "מחירים בדק בית" וכו' תוביל אל התוצאות הרלוונטיות. לא מומלץ לבחור בחברה שגובה מחיר נמוך באופן קיצוני משום שהיא עלולה להיות חסרת ניסיון והניסיון הינו פרמטר חשוב ביותר.

נוסף על כך, יש לוודא כי החברה מתמחה בסוג בדק הבית הדרוש- ובמקרה זה- בדק בית לאחר שיפוץ ובדק בית לדירה חדשה מקבלן, כמו כן, יש לבדוק אילו אנשי מקצוע מבצעים את הבדיקה, האם הם מחזיקים ברישיון ובאמצעות איזה ציוד טכנולוגי מתבצעת הבדיקה (בין האמצעים הללו משתמשות החברות במצלמת צינור, במצלמה תרמית וכו').

רצוי לבקש מהחברה להציג בפניכם דו"ח בדק בית שהוכן עבור לקוח אחר, יש לעיין בדוח ולבדוק האם הוא מקיף, מפורט וברור.

 

איך אוכל למצוא חברת בדק בית מתאימה?

 

כמה דרכים למציאת החברה המתאימה

כפי שציינו – כדי למצוא את החברה המתאימה ולקבל ייעוץ מקצועי לאורך כל הדרך – במהלך השיפוצים ולאחר סיום העבודה יש לבחור בחברה מקצועית שמתמחה בתחום בדק בית. תוכלו למצוא את החברה המתאימה בכמה דרכים:

1. פנו אל חברים, מכרים, קרובי משפחה או קולגות ששיפצו את ביתם ונעזרו בחברה שמתמחה בביצוע בדק בית – הסובבים יוכלו לספק לכם מידע וחוות דעת על בודק בית מומלץ ומקצועי. כמו כן, יוכלו הסובבים להזהיר אתכם מפני קבלת שירות מחברה שאינה מקצועית ולחסוך לכם כאבי ראש, בזבוז זמן וכסף, עוגמת נפש וכו'.

2. ערכו חיפוש באינטרנט – הקלידו את המשפטים: "בדק בית המלצות", "המלצה בדק בית" וכו' ותמצאו אתרים של חברות שונות שעוסקות בבדק בית. זכרו לבדוק את כל הפרטים החשובים- הוותק והניסיון של החברה, בעלי המקצוע שעובדים בה, בדקו האם בעלי המקצוע מתמחים בבדק בית של עבודות שיפוצים והאם הם עברו את ההכשרות הנחוצות ומחזיקים ברישיון, בדקו עם איזה ציוד טכנולוגי החברה עובדת, מהו המחיר שהיא גובה עבר העבודה וכו'.

3. ערכו חיפוש בפורומים שעוסקים בתחום בדק בית. תוכלו להקליד את המשפטים: "בדק בית פורומים" או "פורום בדק בית" וכו' בשורת החיפוש ותמצאו את הפורומים הרלוונטיים. גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על חברת בדק בית מקצועית ומנוסה. כמו כן, יוכלו הגולשים לענות לכם על שאלות שונות בנוגע לעבודות ריצוף, שלד ובנייה, איטום, אינסטלציה, ניקוז, רטיבות, חשמל, טיח וצבע ועוד. חלק מהפורומים מנוהלים על ידי מהנדסים ויזמים שמתמחים בתחום ליקויי בניה או על ידי עורכי דין שמתמחים בתחום כך שתוכלו לקבל תשובות מפורטות ומקצועיות.

4. תוכלו להיעזר בפייסבוק ולהקליד את המילים "בדק בית" בשורת החיפוש. בצורה זו תוכלו למצוא חברות שעוסקות בתחום. כמו כן, תוכלו למצוא קבוצות שמנהלות דיונים בנושא, לשאול שאלות ולקבל מענה מאנשים שצברו ניסיון.

5. כאן באתר בדק בית בקליק, מלאו את טופס צור הקשר באתר ואנו נדאג שחברות בדק בית מקצועיות מומלצות ואמינות יחזרו אליכם עם הצעות המחיר, אתם מצדכם תבצעו השוואת מחירים ושירות ותבחרו את החברה או את הבודק שאליו הכי התחברתם.

 

דוח ליקויי בנייה זו השקעה משתלמת

 

עבדתם, השקעתם, שיפצתם - לא תעשו את הפיניש האחרון?

לצערנו, ישנם קבלני שיפוצים שאינם בקיאים בתקנות השונות וישנם לא מעט חאפרים שמבצעים עבודה לא מקצועית- כתוצאה מכך מופיעים ליקויי בנייה אשר פוגעים בבטיחות, באורח החיים של בני הבית ובאסתטיקה של הבית.

באמצעות חברת בדק בית מקצועית ובעלת ניסיון תוכלו להגן על עצמכם, על בני ביתכם ועל רכושכם.

חברה מקצועית תגיע אל ביתכם, תבצע בדיקה מקיפה באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם, תגלה לקויות במידה וישנן ותוציא דו"ח בדק בית מפורט של עבודות שיפוצים.

הדו"ח יספק תמונה מלאה ומפורטת והוא יכלול חוות דעת של מהנדס בניין איכותי.

את הדו"ח יהיה ניתן להציג בפני קבלן השיפוצים ולדרוש ממנו לתקן את הליקויים או לחילופין לשפות אתכם בפיצוי כספי, בדרך כלל לאחר קניית דירה חדשה מקבלן מתגלים הרבה ליקויי בנייה והקבלן מעדיף לשלם כמה עשרות אלפי שקלים לקונה מאשר לתקן, במקרה מאוד חריג כאשר הקבלן אינו מעוניין לתקן את ליקויי הבנייה וגם לא מסכים לשלם פיצוי כספי אז יש לכם דו"ח בדק בית מפורט שאותו ניתן יהיה להציג בפני בית המשפט במידת הצורך, בצורה זו תוכלו להגן על כספכם ושלוותכם.