×


תפריט נגישות

שירותי צילום שיניים

מחפשים שירותי צילום שיניים? ברוכים הבאים לאתר שירות 10 מחיר 10, כאן ניתן לקבל ייעוץ מקצועי, המלצות והצעות מחיר עבור שירותי צילום שיניים.

 

כל מה שצריך לדעת לפני שעושים צילומי שיניים

כמעט בכל טיפול שיניים נדרש גם תהליך של צילום השיניים המטופלות. השן הוא אבר שאותו אנו יכולים לראות בעיניים, אך רק את שכבתו החיצונית, בעוד שהנזק או החלק בשן הדורש טיפול נמצא בדרך כלל בתוך השן, ולעיתים אף בחניכיים עצמם, וכדי לראות מה קורה שם בדיוק, עלינו לבצע צילום רנטגן שיכול "לראות" דרך השן ודרך החניכיים. סוגים מסויימים של צילומים מבוצעים בקליניקת הרופא ממש כחלק מהטיפול, כשתוצאת הצילום מתקבלת תוך כדי הטיפול עצמו, בעוד שצילומים אחרים יש לבצע במסגרת מכוני צילומי שיניים מומלצים.


מהם סוגי צילומי השיניים הקיימים בישראל?

כאמור, ישנם סוגים רבים של צילומי שיניים, וכל צילום מיועד להעניק ערך מקצועי ורפואי שונה לרופא המטפל בהתאם לסוג הטיפול.

בין סוגי הצילומים המרכזיים אפשר למנות את הצילומים הבאים:

צילום ct – צילום שיניים המבוסס על טכנולוגיית ה ct, באמצעותה ניתן לראות פרטים רבים יותר מאשר בצילום רנטגן רגיל. צילום זה מיועד לקבלת תמונה מלאה על הלסת, ולא סביב שן בודדת, והשימוש בו נעשה בעיקר במקרים של נזק היקפי לפה, ובמסגרת טיפולים של שיקום הפה.

צילום פנורמי לשיניים – צילום זה הוא צילום שיניים פנורמי המציג את הלסת כולה או קבוצה גדולה של שיניים והוא מבוצע על ידי מכונת צילום המסתובבת סביב פיו של המצולם, ויוצרת תמונה אחת אחידה מאוסף של תמונות המצולמות במהלך תנועת המצלמה.

צילום סטטוס – זה הוא למעשה מקבץ של 14 צילומי שיניים המיועדים לספק תמונה מלאה של מצב השיניים. מקבץ זה כולל גם תמונות הנדרשות במסגרת צילום סטטוס מקביליות מיוחד.

צילום צפלומטרי – צילום זה מיועד להעניק פריים רחב יותר של הלסת, והוא כולל צילום הפרופיל של המטופל, הכולל בתוכו את השיניים, האף, החניכיים וכדומה, ומיועד בעיקר לטיפולים בהם ישנה תלות בין הטיפול הנקודתי לרקמות הנקודתיות שמסביב.

צילום נשך – צילום בסיסי המיועד לצלם שן אחת או שתיים שלוש שיניים שכנות. זה הוא למעשה הצילום אותו מבצע רופא השיניים בקליניקה במסגרת טיפול השיניים עצמו.

צילום פריאפיקלי – צילום המהווה חלק ממקבץ הצילומים של צילום סטטוס ומאפשר הצגה של השן לכל אורכה

צילום אוקלוזל – צילום המציג את הלסת בצורה מקיפה וממבט תחתי על כל אחת מן הלסתות, כך שלכאורה מביטים על כל אחד מחלקי הלסת (העליונה והתחתונה) במבט על. צילום זה נועד לסייע לרופא המטפל במיקום השיניים בלסת.

צילום פרקי לסת – צילום זה הוא צילום המבוצע בשני מצבים: כאשר הלסת פתוחה וכאשר היא סגורה, ומיועד לאבחן את מצב פרקי הלסת במקרה של תלונות על כאבים באזור זה, קליקים וחריקות בלסת.

צילום דיגיטלי אורתודנטי לשיניים והלסת – צילום המיועד להעניק לאורתודנט תמונה מלאה של שיני הלסת, לרבות זוויות, אורכים ומרחקים בין השיניים, על מנת שיוכל לתכנן טיפול מקיף ליישור השיניים.

 

צילומים ומודלים ממוחשבים לאבחון בעיות בשיניים

פרט לסוגי צילומים אלה, ישנם צילומים נוספים וכן מודלים שונים לניתוח הצילומים, ואלו מיועדים לייצר ערך מוסף כדי להבין את מצב השן או הלסת, ולאבחן את הבעיה בצורה יותר מדויקת ומקצועית. צילומים אלה כוללים את הצילומים הבאים:

צילום כף יד שמאל – כשמו כן הוא, צילום של כף היד השמאלית באמצעותו ניתן לאבחן את מאפייני גדילת העצמות אצל המטופל, במקרים של השתלת שיניים או תחילת טיפול אורתודנטי

מטבע לימוד – מטבע לימוד הוא מודל המבוסס על צילום השיניים ומיועד לספק מידע ונתונים נדרשים ולסייע בבניית כתרים, קוביות ומבנים למיניהם במסגרת טיפול ליישור שיניים למשל.

שרטוט ואנליזה ממוחשבים – המדובר על בדיקה ממוחשבת המבוצעת באמצעות צילום צפלומטרי, ומיועדת לסייע לאורתודנט לקבל מידע לגבי זוויות השיניים, על מנת לאבחן בדיוק את המצב ולגבש תכנית טיפול מדויקת.


סוג הצילום הנדרש – החלטה בלעדית של הרופא המטפל

אחרי שפירטנו את כל סוגי צילומי השיניים הזמינים בישראל, חשוב להבין שאת ההחלטה לאיזה טיפולי שיניים מתאים כל צילום, יתרונות וחסרונות של כל צילום וכדומה, הם שיקולים מקצועיים רפואיים בלבד, שאותם צריך לקחת בחשבון הרופא המטפל, ובאחריותו הבלעדית בלבד. הרופא המטפל יודע בדיוק מה עליו לראות ולבחון כדי לאבחן את המצב ולבנות תכנית טיפול, ובהתאם לכך מגדיר צילום שיניים מומלץ ושולח את הלקוח לבצע הזמנת צילום שיניים בהתאם.


קבלו המלצות על מכונים טובים, והקפידו לבצע השוואת מחירים

כמו בכל טיפול שיניים ובכל מרכיב של טיפול שיניים, גם במקרה של צילומי שיניים המלצות הוא מרכיב חשוב שאתם רוצים לנצל על מנת להבטיח שאתם מבצעים את הצילום במקום המתאים, שיכול להיות לצורך העניין מכון רנטגן לצילומי שיניים והדמיות ct, או פשוט מכון צילומי שיניים המציע את הצילומים להם אתם נדרשים, ויודע לעשות את זה באיכות טובה ובמחירים אטרקטיביים. אפרופו מחירים אטרקטיביים, בכל מקרה בו אתם מעוניינים לבצע צילום שיניים לרבות צילום שיניים פנורמי השוואת מחירים יכולה לסייע לכם מאוד בביצוע צילום איכותי במחיר זול, וזאת מתוך ידיעה ברורה שישנם פערים, לעתים משמעותיים, בין מכוני הצילום השונים.


שאלו את כל השאלות המטרידות אתכם לפני ביצוע הצילום

אם אתם רוצים לדעת מראש כמה עולה צילום שיניים פנורמי, עריכת סט צילומים לאורתודנט או את המחיר של כל סוג צילום אחר לו אתם זקוקים, תוכלו לברר לגבי מחירון צילומי שיניים של כל אחד מן המכונים הרלוונטיים עבורכם, כאלה הממוקמים באזור מגוריכם, ולבצע השוואת מחירים בקלות ובמהירות, או שפשוט תוכלו לשאול כמה עולה סוג הצילום הספציפי לו אתם זקוקים. מכון הצילום יוכל לענות לכם גם על כל שאלה העולה אצלכם סביב עניין הצילום, לרבות שאלות כמו מה לגבי צילומי שיניים בזמן הריון? האם ישנן רגישויות מסוימות שצריכות להילקח בחשבון לפני הצילום וכדומה, במיוחד לאור העובדה שצילומי רנטגן הם צילומים הנושאים פוטנציאל נזק לגוף האדם, ובהחלט יש סיבה טובה לוודא שאתם עושים את הדברים בצורה בטוחה.


איכות, נוחות וגם מחיר

כאשר אתם עושים צילום פנורמי לשיניים המלצות הוא דבר חשוב, מיקום המכון הוא דבר חשוב, אבל גם המחיר שאתם משלמים עבור הצילום הוא דבר חשוב. פערי המחיר יכולים להיות לעתים משמעותיים מאוד, ובמרבית המקרים ללא כל סיבה נראית לעין. בדקו את הדברים בצורה יסודית, בררו במספר מכונים והבטיחו לעצמכם שאתם מקבלים טיפול שיניים טוב, צילום שיניים איכותי, אבל גם מחיר אטרקטיבי.


כמה עולה צילומי שיניים? מחיר :

צילומי שיניים – סטאטוס – 170-190 ש"ח

צילום CT לסת מלאה – 550-600 ש"ח

צילום CT רבע לסת – 350-400 ש"ח

צילום פנורמי – 140-150 ש"ח

צילום נשך – 30-50 ש"ח

צילום צפלומטרי – 100-150 ש"ח

צילום M.R.I – תלוי בהפניית הרופא

ט.ל.ח