×


תפריט נגישות

שירותי דפוס

מחפשים שירותי דפוס? ברוכים הבאים לאתר שירות 10 מחיר 10, כאן ניתן לקבל ייעוץ מקצועי, המלצות והצעות מחיר עבור שירותי דפוס.

 

הוא כאן כדי להישאר! מדריך לעולם הדפוס

עם המצאת המחשב היו מי שמיהרו להספיד אותו. אמרו שכעת, כאשר כל המידע זמין מעל גבי הצג של המחשב בבית או בטלפון הנייד – האדם כבר לא יצטרך לעיין במידע המודפס על גבי נייר. אבל המציאות הוכיחה שלא זה המצב, וכנראה שגם לא יהיה.

יש דברים שבהם גרסה דיגיטלית לעולם לא תוכל להחליף את המודפסת. למשל, הזמנה לאירוע חגיגי או מיוחד: לא משנה עד כמה ההזמנה שתישלח אליך במייל תהיה מעוצבת וחדשנית. לעולם לא יהיה לה את אותו נופך אישי, והמחשבה שמישהו חשב עליך וטרח למענך, כמו התחושה כשאתה מקבל הזמנה מודפסת, בדואר, או על ידי שליח, או במסירה אישית ביד, בתוך מעטפה ששמך רשום עליה. לזה אין ולא יהיה תחליף לעולם. או למשל: שילוט (למטרות פרסום או הכוונה). זה נחשב לא מנומס, ולפעמים אפילו מסוכן (בזמן נהיגה למשל), כאשר העיניים "תקועות" בצג הנייד, במקום במטרה (הדרך, האדם שלמולך, במרצה, או בבוס). לעומת זאת, השילוט המודפס מאפשר ללכוד תשומת לב, מבלי להסיט את מבטו של המתבונן למטרה אחרת. ואין זה מקרי שתופעת הצעות הנישואין על גבי שילוט מודפס הפכו כל כך פופולריות בשנים האחרונות… אין ספק שזה הרבה יותר רומנטי להשקיע בשלט "נופר התנשאי לי?", המוצב במיקום מיוחד ויפהפה, מאשר לשלוח לה את המסר הזה ב"ווטסאפ".

אפשר להביא עוד ועוד דוגמאות, אבל המציאות חזקה מכל דוגמה, והיא מוכיחה: תמיד יהיו דברים שנעדיף לראותם מודפסים.

אבל המילה "דפוס" מקיפה מגוון רחב במיוחד של סוגים, ובהתאם לכך גם שימושים שניתן לעשות באמצעות הדפוס. אם יש לך מטרה מסוימת, למשל: הדפסת כרטיסי ביקור, הדפסת פליירים הדפסת פנקסי חשבוניות וקבלות, הדפסת הזמנות או הדפסת כרטיסי ברכה, ייתכן ותמצא את עצמך מבולבל. כשתגיע לבית הדפוס ייתכן ותישאל על ידי העובד שיקבל את פניך: מה תעדיף? דפוס דיגיטלי, דפוס אופסט, או דפוס משי?. שפע של מושגים מקצועיים עשויים להיזרק לחלל האוויר ואתה עלול להישאר נבוך. כדי לייעל את ההזמנה, וכדי להבטיח שאכן תבחר בסוג הדפוס שיבטיח לך את התוצאה הטובה ביותר במחיר המשתלם ביותר – כדאי לדעת כמה מהמושגים העיקריים בעולם הדפוס.

לפניך מספר הסברים פשוטים, אבל יחד עם זאת מקיפים, למגוון רחב של סוגי דפוס, והמטרות השונות שניתן לעשות איתם.


סוגי הדפוס השונים

דפוס דיגיטלי – למעשה מדובר בסוג מקצועי יותר ומשוכלל יותר של מדפסת המחשב המוכרת לך. שיטה זו מאפשרת להדפיס בטכנולוגיה ממוחשבת, במהירות וביעילות מוצרי דפוס בסיסיים. היתרונות הבולטים שלה: לרוב הדפסה מעכשיו לעכשיו, אין צורך בהזמנה והמתנה ארוכה לתוצרת, וכמובן: המחיר זול יחסית. חסרונות השיטה: מתאימה רק לדברי דפוס פשוטים. לא מתאים לדברי דפוס בהם יש הקפדה על הפרטים הקטנים, כגון עיצוב מיוחד או צבעים מדויקים, או אם אתה מעדיף הפקות דפוס מתוחכמות או סוגי נייר וחומרים מיוחדים. לא מתאים גם לכמויות גדולות, אלא למאות בודדות בלבד. לא מתאים לפרטי דפוס המצריכים מספר עמודים, כגון הדפסת עיתונים, הדפסת ספרים או הדפסת חוברות. באמצעות הדפוס הדיגיטלי מומלץ לבצע: הדפסת פליירים, הדפסת עלונים וברושורים, הדפסת כרטיסי ביקור מהסוג הפשוט, הדפסת פנקסי קבלות וחשבוניות, ובמקרים שנדרשת כמות לא גדולה: הדפסת הזמנות או הדפסת כרטיסי ברכה לאירועים מיוחדים.

דפוס אופסט – שיטת דפוס בה מועתק המקור על לוח מיוחד. באמצעות טכנולוגיה המבוססת על יחסי הדחייה בין מים לשמן, מועתק תוכן הלוח לגלילי נייר. שיטה זו מאפשרת לבצע הפקות דפוס מורכבות יחסית, תוך הקפדה על צבעים מדויקים (מה שלא ניתן לשלוט עליו

לחלוטין בדפוס הדיגיטלי לשם דוגמה) ולהשתמש בסוגי נייר מגוונים ומיוחדים. השיטה מאפשרת להדפיס לוחות המכילים דפים שכנים או מנוגדים, ולכן היא מתאימה במיוחד למוצרי דפוס מכורכים, כגון: הדפסת פולדרים, הדפסת קטלוגים, הדפסת ספרים, הדפסת ספרי מחזור, הדפסת חוברות, הדפסת עיתונים, הדפסת כתבי עת, הדפסת מגאזינים. ניתן להדפיס בשיטה זו אלפים רבים של פריטים. חסרונות השיטה: לרוב (תלוי בעומס על המכונה) נדרש להמתין פרק זמן מהזמנת העבודה ועד לקבלתה. המחירים מותאמים למורכבות העבודה, לכמות ולסוג הנייר או החומר המבוקש.

דפוס משי – שיטה המבוססת על מעבר שכבות צבע דרך רשת דקיקה של סיבי משי. השיטה מאפשרת הדפסה בשכבות צבע מרובות (פי עשרה מאשר בשיטת האופסט!) ולכן מתאימה בעיקר לעבודות דפוס ייחודיות ומורכבות, כגון יצירות אמנות או הדפסה על גבי חומרים שאינם נייר. דפוס משי מתאים במיוחד להדפסה על מוצרי טקסטיל, כגון: הדפסת חולצות, הדפסה על קנבס, הדפסה על כובעים, הדפסה על שקיות בד וכדומה. חולצות מודפסות בטכנולוגיה של דפוס משי נשמרות טוב יותר לאורך השנים מהדפס שנעשה בטכניקת גיהוץ. דפוס המשי מתאים גם עבור הדפסת שילוט לעסקים וכן הדפסה על מוצרים לקידום מכירות בעסק. שילוט הנעשה בטכנולוגיה של דפוס משי בדרך כלל בולט למרחוק בשל איכותו וצבעיו החזקים ומובטח לו עמידות לאורך זמן. חסרונות השיטה: נדיר למצוא בתי דפוס אשר מחזיקים במכונות לדפוס משי. מדובר בציוד מאוד משוכלל ויקר, ולכן המחירים לרוב אינם זולים כשמדובר בכמות קטנה. יחד עם זאת, כשמדובר בכמות גדולה, לעיתים קרובות מחיר דפוס המשי זול יותר אשר בשיטות אחרות.

 

איך לבחור בית דפוס מתאים בעידן האינטרנט?

ללא ספק מדובר במשימה לא פשוטה. הרשת מלאה במידע ובפרטים של בתי דפוס שונים וכולם נראים, לפחות דרך צג המחשב, טובים ואמינים. אבל אם אתה רוצה שירותי דפוס לצורכי מיתוג אישי או מקצועי (הדפסת כרטיסי ביקור, הדפסת מעטפות, הדפסת ניירות מכתבים וכו'), או לצרכי שיווק ופרסום (הדפסת פוסטרים, הדפסת עלונים וברושורים, הדפסת מגנטים, הדפסה על אריזות קרטון, הדפסת שילוט לעסקים, הדפסה על מוצרים לקידום מכירות בעסק, הדפסה על אריזות מזון וכו'), או לצרכים אישיים (הדפסת כרטיסי ברכה לאירועים מיוחדים, הדפסת יצירות אמנות שלך, של בני משפחה או מכרים וכו') – אתה חייב הפקת דפוס מקצועית. בוודאי שאינך מעוניין להתפשר או להמר על מקום שאינו מתאים ואינו מקצועי. לכן יש חשיבות עליונה בחיפוש מושכל באינטרנט, לאחר שאתה מברר היטב ובטוח מה סוג הדפוס המתאים לסוג העבודה לה אתה זקוק. חשוב מאוד גם לשמוע המלצות ממכרים ולבחור אך ורק מבין בתי דפוס מומלצים על ידי מביני עניין.

בין הדברים שחשוב לברר היטב עם בית הדפוס לפני שמסכמים: מה לוח הזמנים לשלבי העבודה השונים (כשמדפיסים דברים שאמורים להישלח בדואר, כגון הזמנות, יש לקחת בחשבון שגם המשלוח בדואר לוקח זמן), אם יש אפשרות למשלוח של המוצר המוגמר (חשוב במיוחד כשמדובר במוצר כבד, שביר, או בגודל מיוחד). לגבי מוצרים המודפסים בשיטת האופסט, יש אפשרות במקרים מסוימים לבקש לראות "העתק שמש" – מעין הדפסת ניסיון לפני שהמוצר עולה למכונה להדפסת אמת, כדי להתרשם שלא נפלה טעות.

כשמדובר בהפקת דפוס מורכבת, כגון הדפסת ספר, כתב עת, אריזות ומוצרי שיווק מיתוג וכו', כדאי לשקול לשכור מפיק דפוס. מפיק דפוס הוא איש מקצוע הבקיא היטב בכל תהליכי הדפוס. למפיק דפוס טוב יש בדרך כלל ניסיון רב וגם קשרים טובים עם בתי דפוס. הוא ילווה את תהליך ההדפסה מראשיתו ועד סופו וידאג שהכל יתבצע על הצד הטוב ביותר. יש בתי דפוס בהם יוכלו להמליץ לך על מפיקי דפוס אמינים המתאימים לצרכיך. נכון, זה מעלה את ההוצאה על הדפוס, אך מצד שני חוסך לך הרבה זמן, התרוצצויות ו"כאב ראש".


איך לבחור את מוצרי הדפוס המתאימים לשיווק העסק?

אם אתה מתלבט לגבי מוצר דפוס שיפרסם את העסק שלך באופן המוצלח ביותר, יש מספר שאלות שאתה חייב לענות עליהן. פרסום טוב חייב להיות חלק מתכנית כוללת ולא "שליפה מהמותן". אתה צריך להחליט, בהתאם לתוצאות העסקיות שלך, האם אתה מעוניין לקדם מוצר זה או אחר, או מבצע מסויים?. שנית, אתה חייב לשאול את עצמך: מיהו קהל היעד עבורו נעשה הפרסום? מה מעדיף אותו קהל יעד ואיזה דברים "מדברים אליו" יותר או פחות. קיימת שאלת העמידות: האם מוצר הפרסום יעמוד בפגעי הזמן או מזג האוויר? אולי יש צורך לעשות ציפוי לכה, או ציפוי למינציה. וכמובן יש את שאלת התקציב…

לאחר שענית על שאלות אלו תוכל לבחור, בהתאם לתשובות, במענה הדפוס ההולם, ולבחון כל חסרון ויתרון שלו. שלט גדול מימדים לדוגמה: הוא ללא ספק גדול ותופס את העין. אבל מדובר במשהו גדול ויקר, ולכן הוא נשאר קבוע יחסית לתקופה ארוכה. בשלט כזה יש לבחור במסר כללי, ולרוב אי אפשר לעדכן בו מבצעים ודברים המשתנים מדי מספר ימים. לעומת זאת מבצעים וקופונים כדאי מאוד להדפיס על גבי ברושורים ועלונים לצרכן, ולחלק אותם במקומות הומי אדם. החיסרון: לעיתים המסר אינו בולט מספיק לעין ויש שנוטים לזרוק את הברושור מבלי לעיין בו.

כלל זהב נוסף כשזה נוגע לפרסום: תמיד תהיה יצירתי! אל תנוח על השמרים ואל תעשה בדיוק את מה שעושים כולם. יש היום אפשרות לבצע דברים מדהימים ומיוחדים באמצעות דפוס והשמיים הם הגבול. כדאי שתתייעץ עם בעל בית דפוס טוב ואמין. אין ספק שהוא יוכל לתת לך רעיונות אשר יקדמו את העסק שלך באופן ניכר.


חשיבות העיצוב המקצועי והכתיבה השיווקית למוצרי דפוס

הפתגם הידוע אומר ש"אין הזדמנות שנייה ליצור רושם ראשוני". הדבר נכון במיוחד כשמדובר בפרסום. אתה חייב לתפוס את העין של קהל היעד שלך, וזה חייב להיות על ההתחלה. אין כאן הזדמנות שנייה. אם העין לא נמשכת למוצר הפרסום שלך – הלקוח הפוטנציאלי ימשיך הלאה ויהפוך תוך שנייה ללקוח מפוספס. לכן יש חשיבות רבה שדברי הדפוס המיועדים לפרסום (אריזת המוצר, שילוט, פוסטרים, ברושורים וכ'ו), יעוצבו ברמה גבוהה על ידי מעצב גראפי מקצועי. בתי דפוס רבים מעסיקים מעצב מטעמם, ולרוב אם משתמשים בשירותיו תעלה החבילה כולה (עיצוב + דפוס) מחיר זול יותר מאשר עיצוב על ידי מעצב גראפי חיצוני. במידה ואין מעצב שלהם, לרוב ישמחו בבית הדפוס להמליץ לך על מעצב מקצועי ומנוסה.

מעצב טוב חייב להיות בקשר עם בית הדפוס לאורך כל תהליך ההדפסה. הוא זה ששולח את המוצר המעוצב אל בית הדפוס, לרוב במייל, ויש לכך חוקים וכללים מקצועיים ברורים שאסור לפספס בהם. עליו לעקוב אחר התהליך והוא צריך להיות מוכן לתקן שגיאות או בעיות שנוצרו בעל עת. תשומת לב לא פחותה יש לתת למסר השיווקי. אסור לזלזל בכתיבה השיווקית, על גבי אריזת המוצר או מוצר הפרסום. המסר חייב להיות תמציתי, מובן לכל נפש, מקורי ויצירתי, וכמובן ללא שגיאות תחביר, כתיב או הגהה! רצוי בהחלט לשכור כותב מקצועי או מנוסה בתחום הפרסום והשיווק. גם כאן ישמחו בבית הדפוס להמליץ לך על אחד כזה.


10 טיפים בתי דפוס

צריכים הזמנות לחתונה? כרטיסי ביקור? מגנטים ופליירים לקידום מכירות? כתבתם ספר? אז אתם צריכים בית דפוס! בין אם יש לכם אירוע או עסק לקדם, בית דפוס זה המקום שפניכם מועדות אליו. אז מה אתם צריכים לדעת כשאתם צריכים את שרותיו של בית דפוס? הבאנו לכם 10 טיפים שיעזרו לכם לבחור את בית הדפוס הטוב ביותר בשבילכם!

1. היו מוכנים לפני הפגישה עם בית הדפוס – מהי מטרת ההדפסה? מה אני רוצה? בואו מוכנים לפגישה! אם אתם רוצים אירוע אז בואו עם מספר ההזמנות, עיצוב בראש שאהבתם ועם עוד בנאדם שייתן את דעתו. אם אתם באים בשם העסק שלכם אז שימו לב לטיפים 4,5,8 במיוחד ודעו מראש מה אתם רוצים – פליירים? מגנטים? כרטיסי ביקור? אל תתפרעו גם אם יש הנחה וצמדו לתוכנית השיווק לעסק ולחזון שלכם.

2. מה מתאים לי? ייעוץ עם הבית דפוס – משי? אופסט? דיגיטלי? איך תדעו מה מתאים למוצר שתרצו שייצרו לכם? קבעו פגישה מראש עם בית הדפוס, שבו עם איש המקצוע והבינו איזה שיטת הדפסה מתאימה לכם, מה הכי טוב ושאלו את כל השאלות שאתם רוצים לשאול. ודאו גם על הדרך שאתם באותו ראש, שבית הדפוס מעודכן בטרנדים ופתוח להצעות.

3. השוואת מחירים – בתי דפוס יש המון, התחרות היא גדולה מאד אז יש לכם הרבה אופציות. אל תתעצלו ולכו והשוו מחירים. עדיף אפילו שתקבעו פגישות ייעוץ וקבלו את הצעת המחיר בנוסף להכל. בנוסף, כמעט בכל אתר של בית דפוס יש גם את המחירים מוצגים או מספר טלפון לפניות – רשמו על דף או פנקס את כל הצעות המחיר שאתם מקבלים כדי שלא תבלבלו ובחרו את המחיר הטוב ביותר ואת ההנחות הכי טובות שקיבלתם (בייחוד אם אתם בית עסק ורוצים שירות לזמן ארוך).

4. ביקור במשרד פרסום ושיווק – זהו טיפ לאנשים בעלי עסקים או בעלי מוצר. לפני שאם מתחילים את תהליך השיווק ומתחילים לייצר מגנטים, כרטיסי ביקור, פלאיירים וכדומה, עדיף שתעברו במשרד לשיווק ופרסום ובנו תוכנית פרסום שמבוססת על חזונכם לעסק. ביקור במשרדים אלה יעזור לכם לסדר לעצמכם קצת את החזון הכללי, ייתן לכם הארות חדשות לגבי העסק וימקד אתכם לאיפה להשקיע את הכסף.

5. ביקור אצל מפיק דפוס ואצל מעצב גרפי – זה גם טיפ לאנשים בעלי עסקים. כבעלי עסקית מטרתכם הראשונה זה לקדם את העסק ולמתג אותו. אחרי הפגישה עם משרד הפרסום והשיווק, אחרי שגיבשתם תוכנית, ההמלצה היא ללכת לביקור אצל מפיק דפוס. מפיק דפוס הינו איש מקצוע שיעזור לכם לסדר את כל הסידורים הנוגעים למוצרים שאתם רוצים להדפיס, מקישור לבתי דפוס מומחים ועד למעצב גרפי מורשה. כשמדובר בעסק גדול ובהדפסות מרובות מומלץ לשכור איש דפוס שייקח ממכם הרבה כאב ראש.
אם העסק שלכם לא כזה גדול ואתם יכולים לשלוט על הכל בעצמכם שקלו לפחות ללכת למעצב גרפי. בתי הדפוס לפעמים ממליצים או מעסיקים אחד במקום אך חשוב שתבחרו אתם בעצמכם את המעצב שהכי נכון לכם והכי מבין את החזון שלכם.

6. שיטות דפוס: משי, אופסט ודיגיטלי – למרות שבפגישת ייעוץ יסבירו לכם על השיטות השונות כדי שתדעו בכללי את השיטות כדי שלא תבזבזו זמן בפגישת הייעוץ עם איש המקצוע:
דפוס דיגיטלי – המדפסת הביתית שלכם? זה דפוס דיגיטלי. יתרונות: מהיר, יחסית זול. חסרונות: לא איכותי ומתאים להדפסות לא מיוחדות ובכמויות קטנות.
מתאים ל: הזמנות, פליירים, כרטיסי ביקור פשוטים ועוד.

דפוס אופסט – בשיטה זו ההדפסה נעשת על לוח מיוחד ומשם מועתקת לגליל נייר ומשם להדפסה. יתרונות: גם זול, צבעים יותר חדים ומתאימה לכמויות יותר גדולות. חסרונות: מיוצר פחות מהיר מדיגיטלי וזמני הייצור שלו תלוים בעיצוב ההדפסה.
מתאים ל: הדפסת ספרים, הדפסת ספרי מחזור, הדפסת עיתונים ועוד.

דפוס משי – שיטה המבוססת על מעבר שכבות צבע דרך רשת דקיקה של סיבי משי ובכך מעבירה לנייר או לבד את ההדפס. יתרונות: השיטה הכי איכותית, אפשרי להדפיס על משטחים שונים (לא רק נייר). חסרונות: לא זולה, לא נמצאת בכל בית דפוס ועדיף בכמויות גדולות (כדי להוזיל את המחיר).
מתאים ל: הדפסת חולצות, הדפסה על קנבס, מוצרי קד"מ וכו'.

7. בתי דפוס מומחים – לא כל בית דפוס מתאים לצרכים שלכם בעיקר אם אתם רוצים הזמנות לאירוע. בית דפוס שמותאם לעסקים אין לו את כל העיצובים המודרניים שיש לבית דפוס שמומחה בהזמנות לחתונות ואירועים ולכן פנו לבית דפוס מתאים. חפשו באינטרנט, קבלו המלצות ועברו בסלוני כלות ומשרדי אולמות אירועים כדי לקבל כרטיסי ביקור ועלונים של בתי דפוס שמתמחים בהזמנות. לגבי עסקים, אחרי שמצאתם בתי דפוס שמותאמים לעסקים בדקו אם יש להם את המוצרים שאתם צריכים כמו מגנטים וכדומה, אל תתפרסו לכמה בתי עסק, עדיף לעשות הכל במקום אחד.

8. שירות ומקצועיות – בהדפסות חד פעמיות זה אולי לא הדבר הראשון שחושבים עליו אבל בהדפסות לעסק זה מאד חשוב! חשבו על זה שתרצו לחזור לאותו בית דפוס, לקבל הנחות על לקוח חוזר ובכללי ליהנות משירות טוב והבנה. על שירות ומקצועיות תוכלו לשמוע מהמלצות של לקוחות, ביקורות באינטרנט או מהאווירה במקום. אל תתפשרו, בבחירת בית דפוס חשוב שתרגישו נוח עם אנשי המקצוע אם תרצו לשנות משהו ותדעו לסמוך עליהם שיעשו את עבודתם נאמנה.

9. זמנים – זמנים זה מאד חשוב גם לשימוש פרטי וגם לשימוש עסקי! לדוגמא בשימוש פרטי אם אתם מתכננים אירוע תצטרכו שהבית דפוס לא יאחר בזמנים מפני שהדואר זה לא משו שתוכלו לשלוט עליו – ייקח זמן להזמנות להגיע לבתים ולא תרצו שאנשים לא יפנו את תכוניותיהם ליום הספציפי! ובשימוש העסקי תזכרו שתצטרכו לעבוד עם חברת פרסום, מעצב גרפי או מפיק דפוס שגם להם יש את הזמנים שלהם וקידום העסק צריך להיות עקבי ותמידי. בחרו בית דפוס שיסכים ללו"ז שתביאו לו ושיוכל לעמוד בו.

10. בדקו שהתוכנה בבית הדפוס מותאמת לצבעי דפוס ולא צבעי מסך – זה אפשר בשאלה פשוטה לבדוק האם הם פועלים במודל הצבעים המתאים: CMYK. כששומרים את הקובץ כקובץ RGB – צבעי מסך, הקובץ יישמר ויראה שונה בהדפסה מפני שצבעי מסך הינם הרבה יותר בוהקים מצבעי דפוס בגלל זה וודאו שבית הדפוס מראה לכם את ההדפסה כמו שהיא תראה בהדפסה ולא כמו שניראת על המסך. גם בדקו זאת כשאתם הולכים למעצב גרפי כדי שלא תתאכזבו כשתצא ההדפסה!


טיפים עבור בחירת בית דפוס

הוא מלווה אותך כל חייך, הוא שותף סמוי להרבה שלבים בחיים שלך. כשחגגת בר מצווה, כשהרמת את המסיבה הראשונה שלך בחיים, גם אז הוא היה שם. הוא היה שם כשהיית צריך להגיש את עבודות סוף הסימסטר כשהיית סטודנט צעיר, אתה ביקרת אותו לפני החתונה שלך, הברית של הילד שלך או בת המצווה של הילדה שלך, גם בעסק שלך יש לו יד ועניין – כשאתה רק מתחיל, הוא הראשון לברך אותך בדרכך, הוא מלווה אותך כל חודש בחודשו ונמצא שם גם ברגעים החשובים באמת – בישיבות החשובות והעסקאות הגדולות. אז איך תבחר לך את בית הדפוס שיהיה שותף מוצלח ואמין וישרת אותך נאמנה בכל שלב בחיים?.


מקצוע, מקום, אדם

כאשר אין אדם אשר אינו מזדקק לשירותי דפוס מפעם לפעם, כל אדם זקוק לשירות דפוס כזה או אחר לפחות פעם אחת בחייו אם לא יותר. גם אם כל שתעשה בבית דפוס כל חייך יהיה בחירת הזמנות לאירועי המשפחה שלך- הרי שמדובר על מקום חשוב, שיש לבחור בקפדנות. אם יש לך עסק פרטי, הרי שהביקורים שלך בבית דפוס הופכים תכופים יותר והצרכים מגוונים יותר- כרטיסי ביקור, מגנטים, פליירים, ספרי חשבונות, דפי לוגו, ספרי קבלות, פולדרים חשבוניות, קבלות ועוד ועוד. עכשיו ברור שיש לבחור בעל מקצוע איכותי, אמין ואם תשכיל לבחור אחד כזה, תוכל להישאר איתו לאורך שנים, ולהנות מהשירות אותו אתה מקבל..


בדיקה ושוב בדיקה

מה הופך נותן שירות לכזה שטוב לחזור אליו? מחיר הוגן – מי לא מכיר את התחושה הרעה שיש מייד לאחר שאנו מגלים כי את השירות שקיבלנו יכולנו לקבל במחיר נמוך הרבה יותר ושהמחיר אותו שילמנו אינו הוגן? כמובן שאמינות – כשמדובר על אמינות הכוונה היא לעמידה בלוחות זמנים, עמידה מאחורי שגיאות ותיקונם וכמובן עבודה איכותית ומקצועית.

דבר נוסף שחשוב לשקול בעת בחירת בית דפוס – בעיקר אם אתה בעל עסק, חשוב שתשאל את השאלות הנכונות: האם יש לבית הדפוס מעצב גרפי מוסמך ובאיזו רמה הוא? בכדי לבדוק זאת תוכל לבקש לראות דוגמאות של עבודותיו. עד כמה חומרי הגלם של בית הדפוס מגוונים? עד כמה המכשור של בית הדפוס מתקדם – שאלות אילו אינן מוגזמות, אלו הן שאלות הכרחיות של ממש לבדיקת השותפות העתידית ביניכם.


יגעת מצאת

כאשר אתה מחפש בית דפוס, עשה בדיקה מקיפה, אל תוותר ותפנה מיידית אל בית הדפוס הראשון שתיתקל במודעתו בעיתון ואל תתפתה למבצעים שנראים טוב מכדי להיות אמיתיים. כאשר מציעים לך הדפסה בדמי עלות – ייתכן ותמצא חתול בשק כגון איכות ירודה. הטוב ביותר, כמו עם כל בעל מקצוע, הוא פנייה לגורם ממליץ: מדריך המלצה על עסקים או חברים שהשתמשו בשירותי בית הדפוס לאחרונה. חשוב לציין כי לא כל בית דפוס נותן שירות בכל התחומים, ישנם בתי דפוס אשר מדפיסים אך ורק פליירים, ישנם כאלו המדפיסים אך ורק לוחות שנה וישנם כאלו אשר מתמחים בעיקר בכרטיסי ביקור. לכל בית דפוס התמחות משלו, כמובן שישנם כאלו שעושים כל סוג של עבודה בצורה מקצועית ביותר.

ישנם מספר דברים שעלינו לבדוק כאשר אנו מחפשים בית דפוס לעבוד איתו, כאשר הדבר הראשון שעלינו לבדוק, כמובן הוא אם בית הדפוס מספק את מה שאנו זקוקים לו, בדרך כלל בעל בית הדפוס ישאל מספר שאלות כדי לברר את צרכינו, בית דפוס אשר קשוב להלך הרוחות וללקוחותיו ירחיב עם הזמן את סוגי ומגוון המוצרים שהוא מספק. הדבר השני שעלינו לבדוק הינו איכות החומרים שאיתם עובד בית הדפוס, יש לבדוק, הן את איכות הצבע ובד בבד גם את איכות הנייר, איכות ההדפסה תיפגע אם אחד מהשניים לא יעמוד בסטנדרטים גבוהים של איכות.

דבר שלישי שעלינו לברר הינו, האם יש אבא ואמא לבית הדפוס, כלומר, אם תהיה בעייה כולשהי בהדפסה האם יהיה למי לפנות, האם יש פיקוח על העבודה מתחילתה ועד סופה. עניין זה קריטי, מכיוון שאנשים רבים מוצאים עצמם לעיתים עם חבילות של כרטיסי ביקור שאינם עומדים בסטנדרטים אשר הובטחו להם, אולם אין עם מי לדבר. וכמובן דבר שתמיד חשוב בכל מקום, הינו יחסי האנוש והשירות, שירות אשר מרגיש מקצועי ואמין יבטיח לכם שהמוצרים שביקשתם יסופקו בזמן אשר הובטח לכם ולא מאוחר יותר.


מקצוע, מקום, אדם

כל אדם מזדקק לשירותי דפוס מפעם בפעם, כל אדם. גם אם כל שתעשה בבית דפוס כל חייך יהיה בחירת הזמנות לאירועי המשפחה שלך- הרי שמדובר על מקום חשוב, שיש לבחור בקפדנות. אם יש לך עסק פרטי, הרי שהביקורים שלך בבית דפוס הופכים תכופים יותר והצרכים מגוונים יותר- כרטיסי ביקור, מגטים, פליירים, ספרי חשבונות, דפי לוגו, ספרי קבלות, פולדרים ומה לא. עכשיו ברור שיש לבחור בעל מקצוע איכותי, אמין ולהישאר איתו לאורך שנים.


בדיקה ושוב בדיקה

מה הופך נותן שירות לכזה שטוב לחזור אליו? מחיר הוגן לא יזיק. גם אמינות- עמידה בלוחות זמנים, עמידה מאחורי שגיאות ותיקונם וכמובן עבודה איכותית. אבל לא רק. בעת בחירת בית דפוס- בעיקר אם אתה בעל עסק- חשוב שתשאל את השאלות הנכונות: האם יש לבית דפוס מעצב גרפי מוסמך? עד כמה הוא טוב? תבקש לראות דוגמאות של עבודותיו. עד כמה חומרי הגלם של בית הדפוס מגוונים? עד כמה המכשור שלו מתקדם- אין אלא שאלות גסות אלה הכרח של ממש לבדיקת השותפות העתידית בניכם.

אל תתייאש ותפנה אל בית הדפוס הראשון שתיתקל במודעות בעיתון ואל תתפתה למבצעים שנראים טוב מכדי להיות אמיתיים. כאשר מציעים לך הדפסה בדמי עלות- ייתכן ותמצא חתול בשק כגון איכות ירודה. הטוב ביותר, כמו עם כל בעל מקצוע, הוא פנייה לגורם ממליץ: מדריך המלצה על עסקים או חברים שהשתמשו בשירותי בית הדפוס לאחרונה. חשוב לציין כי לא כל בית דפוס עוסק בכל הדברים שהזכרנו ולא כל בית דפוס מתמחה ומומחה לדברים מסוימים, לכן בחר לך את בית הדפוס המתמחה בעניינך ועונה על צרכיך האישיים.