תאגידי מים

כמה פעמים יצא לך לחפש באינטרנט טלפון של תאגיד מים מאזור מגורייך? כמה פעמים בזבזת על זה המון זמן עד שמצאת? ולפעמים אפילו לא מוצאים...

אתר שירות לקוחות בקליק מרכז עבורכם את כל הטלפונים, שעות פתיחה, שירות לקוחות, מוקדי תקלות בנושא צריכת מים, תשלום חשבון מים, בירור חוב, איתור נזילות מים ולבסוף גם אינסטלטור לתיקון נזילות, הכל כדי שבקליק אחד תמצאו בדיוק את מה שאתם צריכים!

 

איתור נזילות מים השוואת מחירים

מחירון אינסטלטור

 

באיזה עיר נמצא תאגיד המים שאתה מחפש? בחר עיר :

א

  אל עין
  מעיינות השרון - אבן יהודה
  מי שיקמה - אזור, אור יהודה
  יובלים בשומרון - אריאל
  יובלים אשדוד
  מי אשקלון
  עין נטפים מפעלי מים וביוב אילת

ב

  מי שבע
  מי ברק
  מי בית שמש
  מי שיקמה - בית דגן
  מי בת ים

ג

  מי גבעתיים
  מי גליל

ד

מעיינות הדרום - דימונה

ה

  מי הוד השרון
  מי הרצליה
  פלגי השרון
  פלג הגליל

ז

מעיינות זיו - מעלות, שלומי, כיסרא-סמיע, כפר ורדים

ח

  מי חדרה
  מי שיקמה - חולון
  מי כרמל - חיפה

ט

  מי רקת - טבריה
  מי כרמל - טירת הכרמל

י

  מעיינות הדרום - ירוחם
  מי יבנה
  מעיינות העמקים - יקנעם, טבעון, רמת ישי
  חברת הגיחון - ירושלים

כ

  מעיינות השרון - כפר יונה
  פלגי השרון כפר סבא
  מעיינות זיו - כפר ורדים
  עין כרמים - כרמיאל

ל

מי לוד

מ

  מי נע - מגדל העמק
  מי מודיעין
  מי התנור - מטולה
  מי ציונה - מזכרת בתיה
  מעיינות זיו - מעלות
  מעיינות הדרום - מצפה רמון

נ

  מי ציונה - נס ציונה
  מי נע - נצרת עילית
  מי כרמל - נשר
  מי אשקלון - נתיבות
  מי נתניה

ע

  מי עכו
  מי נע - עפולה
  מעיינות הדרום - ערד

פ

  משאבי מים - פרדס חנה - כרכור
  מיתב - פתח תקווה

צ

 פלג הגליל - צפת

ק

  מעיינות השרון - קדימה
  מי התנור - קצרין
  מי אונו - קרית אונו
  מעיינות אתא - קרית אתא
  מי ביאליק - קרית ביאליק
  מי קרית גת
  מעיינות העמקים - קרית טבעון
  פלגי מוצקין - קרית מוצקין
  מי ציונה - קרית עקרון
  מי התנור - קרית שמונה

ר

  עין אפק - ראש העין
  פלג הגליל - ראש פינה
  מניב ראשון לציון
  מי רהט
  תמ"ר תאגיד מים רמלה
  מי רמת גן
  שרונים - רמת השרון
  מי רעננה

ש

  מעיינות זיו - שלומי

ת

  מי אביבים - תל אביב
  מעיינות השרון - תל מונד

 

 

מים זה החיים,  אנו שותים, מתקלחים, שוטפים ומנקים כמעט כל דבר במים.

 

אנו מאמינים שכל אחד צריך לשתות מים נקיים ובריאים, לקבל שירות טוב מתאגיד המים בעיר מגוריו ולחסוך במים, שכן בישראל ישנו משבר מים קבוע ולכן חשוב לאתר נזילות מים ולתקן כל דליפה במיידי.

 

כאן באתר שירות לקוחות בקליק אנו נותנים לגולשים דרך מהירה לפנות לשירות לקוחות תאגידי המים בכל עיר בישראל, למצוא חברה לאיתור נזילות, אינסטלטורים לתיקון נזילות מים, לקרוא ולהשוות בין פתרונות לשתיית מים נקיים ובריאים, לבצע השוואת מחירים בין ספקי בר מים ומערכות אוסמוזה הפוכה לטיהור מים, ניתן לצפות במחירון המומלץ לפילטרים, סננים ומערכות טיהור מים, לקבל הצעות מחיר למוצרים עבור פתרונות מים, איתור נזילות מים, פתרון בעיות עובש ואיטום. בנוסף אנו משתדלים לעלות את המודעות לחשיבות שתיית מים נקיים ובריאים ולעלות את המודעות לחיסכון במים.

 

 

מה הכי בריא? מי ברז, מי פילטר או מים מינרלים?

 

מלחמת המים בישראל בעיצומה ולמרות טענות מומחים מטעם חברת מקורות ומשרד הבריאות הטוענים כי מי הברז ראויים לשתייה וכי הם המומלצים ביותר, הרי הציבור הישראלי אינו לוקח סיכונים מיותרים ובוחר לרכוש מים מינרלים או מתקני טיהור מים שונים. יש בשוק מגוון רחב של אפשרויות כגון בר מים מינרלים, פילטרים ניידים לבית, סננים המותקנים על הברז הראשי, סננים תת כיורים, מתקני טיהור מים ביתיים בטכנולוגיות שונות, לרבות בטכנולוגיית אוסמוזה הפוכה הנחשבת למתקדמת ביותר. אם כן, מה הכי בריא? מי ברז, מי פילטר או מים מינרלים? שאלה זו נשאלת על ידי רבים וכדאי להבין כי טכנולוגיות מתקדמות כמו אוסמוזה הפוכה במתקני סינון וטיהור המים לבית נחשבות לכדאיות ביותר הן מבחינת איכות המים והן מבחינת החיסכון בחשבון המים.

 


איכות המים בישראל

 

מקורות המים בישראל מזוהמים כתוצאה משפכים רעילים, מחומרי הדברה המחלחלים למי התהום, מלכלוכים שונים ומסיבות נוספות. המדינה אמנם פועלת בשנים האחרונות על מנת לשפר את הנושא אך היא דואגת בעיקר להקמת מכוני התפלת מים ועדיין איכות המים בארץ נחשבת לירודה. המים מכילים אבנית בריכוז גבוה וכאשר אתם מוזגים כוס מי שתייה מהברז לבטח הנכם שמים לב לעכירות המים. בנוסף, לא פעם אנו שומעים על אזורים נרחבים בארץ בהם נאסרת שתיית וצריכת מי הברז בגלל זיהומים המתגלים במים. המים בארץ מכילים אבנית בריכוז גבוה ולכן הם נקראים מים קשים. את ריכוז האבנית הגבוה ניתן לראות בעין. אתם מבחינים באבנית המצטברת על גופי החימום של הקומקום החשמלי, מכונת הכביסה, הדוד החשמלי (בוילר) ובדוד השמש. לכן, חשוב להתקין מערכת סינון מים איכותית ועל פי המחקרים טכנולוגיית אוסמוזה הפוכה נחשבת ליעילה ביותר ותורמת לשיפור המים ולהפיכתם למים מרעננים, איכותיים, צלולים ובעיקר בריאים. בנוסף, מערכת אוסמוזה הפוכה מונעת כניסת רעלים ולכלוכים לכוס מי השתייה שלכם ולמים עמם מבשלים.

 


בקבוקי מים מזהמים

 

לאורך שנים ארוכות בחר הציבור הישראלי לרכוש בקבוקי מים מינרלים או להזמין בר מים עם כדי מים מינרלים. בשנים האחרונות חל שינוי תודעתי והמודעות לאיכות המים והשמירה על הסביבה גרמה לציבור להעדיף, ובצדק, את מתקני סינון המים האיכותיים, בהם מתקני מים בשיטת אוסמוזה הפוכה הנחשבים ליעילים ביותר בשוק. גם חלק מחברות המים המינרלים החליטו לאחרונה להיכנס לשוק מתקני סינון המים הביתיים ולכן הציבור הישראלי שהורגל לשמוע על עדיפות המים המינרלים מצביע ברגליו ובוחר לרכוש מתקני סינון מים ביתיים.

 

חשוב לדעת כי אחת הבעיות המרכזיות בזיהום הסביבה היא נושא הבקבוקים מפלסטיק המשמשים את חברות המים המינרלים ואת יצרני המשקאות הקלים השונים. אמנם, ניתן לראות כיום כמעט בכל יישוב מיחזוריות אך עדיין מיליוני בקבוקי פלסטיק מזהמים מושלכים לאשפה ומזהמים את הסביבה בה אנו חיים.

 

על מנת למנוע את המשך זיהום הסביבה כל אחד יכול לתרום את תרומתו ולהעדיף מתקני סינון וטיהור מים על פני רכישת בקבוקי מים מינרלים מזהמים. בנוסף, כאשר רוכשים בקבוקי מים מינרלים עליכם לאחסן אותם ולסחוב אותם מהחנות לבית. עבור רבים נושא זה מהווה בעיה והם אינם מסוגלים לשאת את הבקבוקים הכבדים. לכן, פתרון מערכות סינון המים הביתיות עם טכנולוגיית אוסמוזה הפוכה הם הפתרון הנכון והטוב ביותר.

 


טכנולוגיית אוסמוזה היא הקרובה ביותר לתהליך בטבע

 

כאמור, אוסמוזה הפוכה נחשבת ליעילה ולמשתלמת ביותר בין שיטות סינון המים. למעשה, טכנולוגיית אוסמוזה הפוכה נלמדה על ידי האדם מהטבע. בטבע נערך תהליך ביולוגי וטבעי של איזון בין חומרים וויסות נוזלים ומשקעים. בשיטת האוסמוזה ההפוכה יש ממברנה שזה בדיוק תפקידה, לווסת ולסנן את החומרים הרעילים והלכלוכים החוצה ממי השתייה.

 

לממברנה שני תפקידים עיקריים- סינון לכלוכים וחומרים בעלי מולקולות גדולות והפרדת המים מחומרים רעילים ומזיהומים שונים. אגב, בטבע הליך האוסמוזה פועל באמצעות העברת הממסים דרך הממברנה בעוד שבתהליך אוסמוזה הפוכה הממסים והמזהמים נלכדים ומוסרים מהמים ולמעשה הכוח והלחץ האוסמוטי מאפשרים למים טהורים לעבור דרך הממברנה ואנו זוכים למים מסוננים ומטוהרים איכותיים ובריאים לשתייה ולשימוש. כדאי לדעת כי תהליך האוסמוזה ההפוכה קיים כבר משנות ה- 60 של המאה הקודמת והוא נפוץ לצרכי טיהור מים והתפלת מים.

 


השוואת בין פתרונות המים השונים

 

הציבור הישראלי יכול לבחור בין מספר פתרונות למים בבית ובעסק ולכן חשוב להבין את ההבדלים ולבחור בפתרון האיכותי והמשתלם ביותר הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית, מחירון מערכות טיהור מים. טכנולוגיית אוסמוזה הפוכה נחשבת לאיכותית וליעילה ביותר בסינון וטיהור מי השתייה והיא גם כדאית מבחינת כלכלית והחיסכון בחשבון המים. החיסרון של שיטת אוסמוזה הפוכה נובע למעשה מהיתרון שלה.

 

השיטה כה יעילה כך שבמלך הסינון דרך הממברנה מוסרים מהמים גם מינרלים הנחוצים לבריאות האדם. לכן, יצרני מערכות סינון וטיהור המים עם טכנולוגיית אוסמוזה הפוכה מציעים אבן מינרלים (מינרליזטור) שתפקידה להשיב את המינרלים למים אחרי הסינון. יש המסתפקים במערכות סינון ביתיות הכוללות רק סנן פחם וסנן מיקרוני אך מערכות אלה אינן מסננות את המים לחלוטים ומתכות רעילות ומזהמים שונים עלולים להגיע לכוס מי השתייה.

 

כאמור, אם עד לפני מספר שנים העדיפו רבים לרכוש מים מינרלים הרי שוק המים המינרלים הולך וקטן לעומת מערכות אוסמוזה הפוכה ופתרונות אחרים והציבור הישראלי מבין את הנזק לסביבה בעקבות השימוש בבקבוקי פלסטיק מזהמים וכן הציבור מעדיף פתרונות איכותיים וחסכוניים יותר וכך הוא נמנע מהצורך לסחוב בקבוקי מים כבדים לבית ולאחסן אותם במקרר ובמזווה.

 

בנוסף, כאשר משווים בין טכנולוגיות הסינון השונות ומעוניינים להחליט האם לצרוך מים מהברז, לקנות בקבוקי מים או לרכוש מתקן סינון או טיהור מים זה או אחר יש לבדוק את יחסי העלות מול התועלת. בבדיקות מקצועיות של חברות המתמחות בתחום טכנולוגיית אוסמוזה הפוכה עולה כי מערכות אלה מעניקות את יחס העלות תמורה הטוב ביותר.

 

ניתן לרכוש מערכות אוסמוזה הפוכה המותקנות מתחת לכיור ותופסות נפח יחסית קטן. מערכות אלה, אגב, כוללות לרוב סינון מים יעיל ביותר בשלושה שלבים או יותר ויש בהן סנן מיקרוני לסילוק לכלוכים וחלקיקים שונים כמו חול ואבק, סנן פחם פעיל שתפקידו למנוע מעבר כלור וחומרים או תרכובות אורגניות שונות, ומסנן בטכנולוגיית אוסמוזה הפוכה המבטיח מים תלולים, איכותיים, טעימים ובעיקר בריאים. לסיכום, מערכת אוסמוזה הפוכה נחשבת ליעילה ולאיכותית ביותר בשוק.

 


מים מינרלים

 

מים מינרלים אינם מים טבעיים או מטוהרים. קיימת טעות נפוצה בקרב אנשים רבים, החושבים שמים מינרליים הם בריאים וטובים יותר, ולא בהכרח כך הדבר. קודם כל, חשוב להבין מהם מים מינרלים: אלה מים – כשמם כן הם – שנוספו להם באופן טבעי מינרליים ומלחים שונים. קיימת סברה שצריכה של המלחים והמינרליים האלה טובה לבריאות. בנוסף, על פי הרציונל - מים שכל תהליך עיבודם ושאיבתם נעשה ללא התערבות האדם, יהיו מים טבעיים וטובים יותר. ברוב המקרים, אכן זה נכון. מצד שני, קיימות פלחים מסוימים בקרב האוכלוסייה הכללית שמים מינרליים עלולים אף להזיק לבריאותה.

 


מדוע כדאי להעדיף מים מינרלים?

 

באזורים מסוימים בארץ איכות מי השתייה אינה טובה דיה. הגופים הממשלתיים האחראים על סינון ושמירה על איכות מי השתייה מבצעים אמנם בדיקות ופעולות להשבחת מי הכנרת, אך מדובר במינימום ואין כיום השקעה מרבית בשיפור איכות מי השתייה. מסיבה זו אנשים רבים מעדיפים את המים המינרלים, המשווקים הישר ממקום נביעתם ולא יהיו מלוכלכים או מזוהמים.

 


נשמע טוב, לא? יש גם כמה חסרונות

 

 

• לאנשים הסובלים מבעיות של לחץ דם אסור לצרוך מים מינרלים בכלל. המינרלים שבמים עלולים להקצין את בעיית לחץ הדם ממנה הם סובלים ממילא ועלולים להעמידם בסיכון חיים ממשי.

 

• שיווק המים כיום אינו מפוקח והמים אינם בהכרח ממונעים או מאוחסנים בתנאים נאותים (במחסנים חמים או תחת שמש ישירה) ומצבים כאלה עלולים לגרום לשינוי ההרכב הכימי של המים.

 

• בקבוקי המים משווקים בבקבוקי פלסטיק רבים שמהווים אסון אקולוגי בפני עצמו. אמנם קיימים מתקני מחזור בכל רחבי הארץ, אך עדיין מדובר בבעיה אקולוגית קשה מאד שכרגע אין דרך אופטימאלית ומסודרת להתמודד איתה.

 

• אי אפשר להתעלם מהעובדה שמים מינרלים עולים כסף, ולא מעט. אמנם מדובר במוצר בסיסי שלא ניתן להתקיים בלעדיו, אך בטווח הארוך לא בטוח שקניית מים משתלמת וכדאית.

 

כך או כך, יש אנשים שאינם מוכנים להתפשר על איכות המים ומעדיפים את המים המינרלים על פני שבברז הביתי. אין ספק ששוק המים המינרלים בארץ ימשיך לצבור לגדול ולצבור תאוצה.

 


טיפים עבור מתקני מים

 

הדיון המתמשך על טיב המים ממשיך ומתלהם. מצד אחד, ממשיכים הרשויות לטעון כי מי הברז דינם כאלה המינרלים ואף המסוננים. מצד שני, רבבות אנשים עדיין רוכשים מים מינראליים ומסננים שונים לבית, בתקווה להפוך את המים לטעימים יותר ובריאים יותר.

 


האמת שבאף

 

גוף האדם ניחן בכמה תכונות נפלאות. אחת מהן היא היכולת להיגעל. כאשר אדם מריח או טועם דבר מה המגעיל אותו, סביר עד מאד כי מדובר בדבר כלשהו שלא בריא לו. כך מפליאה עד מאד הצהרת גורמים למיניהם כי מי הברז איכותם מעולה והם ראויים לשתייה אדם- שכן למים יש טעם נוראי ויתרה מכך, גם ריח לא טוב. אנשים שונים אכן מתרגלים לשתות מי ברז או מרתיחים את המים כדי להעלים מהם את ריח הכלור ושאר החומרים- שעושים את טעמם וריחם כה רע.

 


מים מינרליים

 

מעטים האנשים ששתו מים מינראליים ומי ברז ומרגישים את ההבדל. הסיבה לכך אינה ידועה, אך התחושה היא שלא מדובר במים שונים מאלה הנמצאים בברז שלנו. עם זאת, מים מינראליים יכולים להיות פתרון נפלא לבעיית המים. עוד פתרון הינו מתקני מים הכוללים מסננים מסוגים שונים. קיימים מסננים פשוטים דוגמת הבריטה או הקנדי- המסננים מים שמעבירים אל הקנקן שלהם ידנית. הם מתנקים דרך פילטר כזה או אחר וכל אדם המנקה ומחליף את הפילטרים האלה מבין עד כמה נחוצים מסנני המים- שכן הם יוצאים שחורים משחור בד"כ.

 


תחכום וקלות

 

מתקני מים נוספים מתוחכמים יותר ולכן גם מקלים יותר על החיים של המשתמשים בהם. כך למשל מתקני מים של שטראוס או חברות דומות מציעות היום לא רק סינון במסננים ומנורות UV, אלה גם אפשרות לקבל מים חמים וקרים בלחיצת כפתור, למדוד את הטמפרטורה של המים המוגשים לנו ואפילו את הכמות של המים הנמזגים. ברי המים השונים נבדלים בניהם בעיקר בעיצוב- וזה כבר עניין של טעם והתאמה למטבח הפרטי שלכם. דבר אחד בטוח: חשוב מאד לשים מסננים על מי הברז שלנו לפני השתיה שלהם, לפחות עד שיחליטו בעלי ההחלטה להתמודד עם המי הברז ברצינות.

 


לחשוב על העתיד

 

כשנולד לך ילד אתה מפסיק להיות ילד בעצמך, ופתאום, כל אותם דברים שעשית מאז ומעולם- למרות שידעת כי הם מזיקים, הופכים לצנינים בעיניך. לעיתים אתה עדיין עושה אותם, מתוך הרגל, רק כדי לקבל מראה בעיני הילד שלך- המביכה אותך עצמך. כך אתה מפסיק לאטך את כל אותן התנהגויות שגויות שמעולם לא אהבת בעצמך ומחליט שאתה חי אורך חיים בריא. עברתם לקנות רק ירקות ועופות אורגניים, מוצרים מתכלים אבל מה עם המים שאתם שותים?


כמו האבא

 

על אף הערך הרב שהיה למי הברז בעיני ההורים שלנו ובעיננו כשהיינו קטנים, חייבים לציין כי מי הברז אינם טעימים לשתייה. וזאת אומרת לכם אם לילדה קטנה- אגב. גם אם נניח שהמים לא מזוהמים כפי שטוענים במשרדי הממשלה השונים- הרי שריחם וטעמם בלתי נסבל והמשקעים בתחתיות המסננים (אם אתם משתמשים בכאלה) מוכיחה אחת ולתמיד- שמי הברז כוללים הרבה דברים חוץ ממים ורובם מגעילים- גם אם לא מזיקים.


העיקר הטעם

 

אז כחלק מתהליך השיפור העצמי החלטתם גם לבחור אחד מאותם מטהרי מים שמתפרסמים. איך בוחרים? כיום ישנן מספר לא מבוטל של חברות המציעות מטהרי מים. על אף שרובם המכריע נראה כמו ברז נוסף פשוט צמוד לברז המטבח שלכם- מדובר על מערכות מתוחכמות למדי. חשוב לציין שלא כל מתקני המים מתפקדים גם כאמצעי טיהור. סינון לרב אינו כולל טיהור מיקרובקטריאלי של מים, ז"א החיידקים נשארים. מטהרי מים איכותיים יכולים לטהר אותם מחיידקים ושלל חומרים מזיקים, מבלי לפגוע במינרלים החיוניים שנמצאים במים עצמם.

 


ההבדל בין מסנני מים

 

מתקני מים שונים מציעים לנו טעם טוב יותר ולעיתים גם בר עם תפקודים אטרקטיביים. אם אתם גרים באזור בו מי הברז נסבלים- אך טעמם וריחם הוא שבעייתי- אין באמת צורך להשקיע בקניית מטהרי מים יוקרתיים. בסך הכל, מי הברז דווקא כן עוברים בדיקות בקטריאליות תקופתיות. הבעיה הגדולה עם המים הם המשקעים השונים שנמצאים בהם ולכך מספיק מסנן מים פשוט. באזורים בהם יש חשש - בהחלט כדאי להשקיע בטיהור מים, אחרי הכל- מים זה חיים.

 


טיפים עבור מסנני מים

 

כ-60% ממשקל גוף האדם הם מים- זו עובדה ידועה. עובדה ידועה נוספת היא כי למים יש תפקידים מכריעים ביותר בשמירה על הבריאות שלנו, על המראה הצעיר שלנו, על יכולות הריכוז והחשיבה שלנו. כל זאת ידוע, נכון, אבל כל הורה יודע שהמאבק לגרום לילדיו לשתות- אינו מאבק קל. בטח לא אם מדובר במי ברז, בעלי טעם נוראי וריחות לוואי לא נעימים. אז איך עושים את זה?

 


מים מינרלים

 

על אף ההוזלה בשנים האחרונות במחירי המים המינרלים, עדיין מדובר על פתרון יקר יחסית. בר מים מינרלים הוא בד"כ גם לא קל לתפעול- בעיקר הדגמים עם בקבוקי הענק שיש להחליף. אולי זו רק אני, אבל הרעיון לשלם על מים, שיובילו אותם אל תוך הבית שלך במשאית מאי שם, כאשר בברז שלך זורמים מים גם כן נראה בעיני מגוחך. בנוסף, בקבוקי המים המינרלים, של כל החברות אגב, מובלים במשאיות פתוחות במיכלי פלסטיק- מה באמת קורה שם בחום הקיץ לערך המים, אף אחד לא בודק.

 


מסנני מים

 

האופציה השפויה יותר, לעניות דעתי, היא מסנני מים. בשוק היום אפשר למצוא כמה וכמה אופציות אבל רב המסננים מתחלקים לשלושה: מסננים בתוך בר מים, מסננים לא אלקטרוניים ומסנני ברז. הזולים ביותר הינם המסננים הלא אלקטרוניים. האופציה הרווחת הינה הבריטה (והחיקויים שלה כמובן) שהינה בסך הכול קומקום עם מקום לסנן קטן, שממלאים בו מים וממתינים לסינונם. באופן כללי, כמעט כל מסנני מים יוצרים מים שאי אפשר לשתות בשימושים הראשונים- אבל זה עובר די מהר ושאר המים יהיו טעימים למדי.

 

מי ברז

 

ברז הינה האופציה השנייה למחפשי מסנני מים. נטען כי ברז המים הינו בעל מסנן טוב יותר מזה של הבריטה, ולו רק מהסיבה שהוא גדול יותר ובד"כ גם כולל שניים-שלושה גופי סינון. היתרון הברור הוא שהחלפת הפילטר תהיה תכופה פחות והוא גם מסנן מהר הרבה יותר מהבריטה- כך שתשימו לב שתשתמשו בו הרבה יותר גם לבישול ולהרתחת מים- ולא רק לשתייה. הרתחה של מים מסוננים שומרת על חיי הקומקום שלכם ומונעת הצטברות אבנית- הוכחה בפני עצמה שהמסננים עובדים.

 

עדכונים אחרונים
שירות לקוחות פיצריות בישראל
באיזה עיר נמצאת הפיצה שלך?
מוקדי שירות חברות ביטוח
שירות לקוחות חברות ביטוח